FK Pardubice

CFIG ARENA

CFIG Arena leží v centru krajského města Pardubice, celý areál najdete mezi rekonstruovanými Tyršovými sady, zimním stadionem a řekou Labe. Součástí areálu je hlavní travnaté hřiště a jedno hřiště s umělou trávou, které je ve správě RF Pardubice.

Historie stadionu

Stadion v původní podobě byl na tomto místě otevřený 31. května 1931 za účasti prezidenta T. G. Masaryka, jehož jméno nesl v původním názvu: Masarykův všesportovní stadion. Stadion tehdy obklopoval cyklistický ovál a škvárová atletická dráha a do hlediště se vešlo 10 tisíc diváků. Nejvyšší fotbalová soutěž se zde hrála v letech 1937-1946 (SK Pardubice), 1957-1960 (Dukla Pardubice) a 1968-1969 (VCHZ Pardubice). Během let stadion měnil názvy, ale také chátral. Až zkraje druhého desetiletí nového století se dočkal rekonstrukce, po které se na pardubický trávník vrátila nejvyšší soutěž. Stadion, který kromě partnerského názvu CFIG Arena nese také jméno po statečném odbojáři Stadion Arnošta Košťála, přivítal ligový fotbal po své rekonstrukci premiérově 4. 2. 2023, kdy se s FK Pardubice střetla pražská Slavia.

Kapacita stadionu

Kapacita CFIG Areny je 4620 sedících diváků, všechna místa jsou zastřešená. Historická "západní" tribuna je koncipovaná jako VIP. Dominantní "východní" tribuna pojme 2700 diváků, za brankami se nachází tribuny "sever" a "jih".

Poloha stadionu


Sektory stadionu

  • Sektory A: VIP tribuna
  • Sektory B: Severní tribuna (sektor B2 je určený pro "kotel" domácích)
  • Sektory C: Východní tribuna
  • Sektory D: Jižní tribuna (sektory D1 a D2 jsou určené pro fanoušky hostů)

Možnosti parkování


Důležité dokumenty:


Autor fotografií: Tomáš Kubelka, zdroj: archiv Magistrátu města Pardubic

Sdílet stránku
  • Jarní spanilou jízdu jsme zakončili vítězstvím

  • Pardubický klub zahajuje přípravu, na test dorazilo několik hráčů

  • Pardubice hlásí další posilu, tou je stoper David Šimek!