Matěj Lugmayer: Snažím se jít spoluhráčům příkladem

Kategorie U14 má skvěle rozjetou sezónu a až v 9. kole poznala hořkost porážky. Svými stabilními výkony k dobrým výsledkům přispívá i pilíř obranné řady a kapitán této žákovské kategorie Matěj Lugmayer, který se s námi podělil o dosavadní pocity z rozehrané sezóny.

Co pro tebe znamená role kapitána týmu?

Být kapitánem je pro mě velká zodpovědnost a též to pro mě znamená jít co nejlépe příkladem pro celý tým.

V Teplicích jste poprvé v této sezóně okusili chuť porážky, jak vypadal zápas z tvého pohledu?

Proti Teplicím to byl velmi těžký zápas. Teplice byli velmi silový soupeř, ale i přesto jsme si dokázali vytvořit pár šancí, které jsme nedokázali proměnit. Teplice si samozřejmě také vytvořili pár šancí, ale gól nám dali z naší chybné rozehrávky, bojovali jsme do posledních vteřin, ale zápas se nám nepodařilo otočit.

Předtím jste si však poradili s pražskou Spartou nebo doma vysokým rozdílem porazili Plzeň. Jaký zápas byl nejtěžší?

Tak za nejtěžší zápas považuji zápas se Spartou Praha, protože Sparta hrála velmi dobře kombinačně a nebylo to vůbec lehké ale i tak jsme tento zápas zvládli do vítězného konce.

V nadcházejícím utkání přivtáte na domácí půdě Meteor a poté jedete do Mladé Boleslavi, co od zápasů očekáváš?

Tak od obou soupeřů čekáme velmi kvalitní utkání od Meteoru nevíme moc jaký styl hry čekat, s Mladou Boleslaví to bude fyzicky náročné utkání.

Jaký zápas se ti nejvíce vydařil z tvého pohledu?

Tak z mého pohledu se mi nejvíce vydařil zápas s Plzní který jsme zvládli vyhrát 7:1.

Autor článku: Petr Hemerka

Autor fotografie: Libuše Zimová