A tým

A-tým začal přípravu na jaro, na konci týdne čekají hráče dvě utkání

V pondělí ráno se sešel pardubický A-tým v CFIG Areně a zahájil přípravu na jarní část FORTUNA:LIGY. V rámci přípravy ho čeká šest kvalitních přípravných utkání a také soustředění ve Španělsku.

K týmu na úvod přípravy promluvil nejprve trenér Kováč s realizačním týmem a na všechny čekalo také setkání s vedením klubu. Podle očekávání se k týmu připojilo trio dorostenců (Brdička, Brož, Jindra) a tři hráči, působící na podzim na hostování (Huf, Lima, Šimek). Rekonvalescenti Sychra, Krobot a Vacek měli dílčí úlevy. Kryštof Daněk absolvuje v úterý testy s pražskou Spartou, není vyloučeno, že se k týmu připojí v dalších dnech, o jeho působení v týmu v další části sezóny se jedná. V úterý se k týmu připojí Pablo Ortiz, který bude na východě Čech působit také v jarní části sezóny.

„Jsme rádi, že náš tým zůstal v tom složení, v jakém v prosinci končil,“ vysvětluje sportovní ředitel Vít Zavřel. „Samozřejmě ještě řešíme posily pro jarní část sezóny a rádi bychom přivedli jednoho až dva zajímavé hráče. Chceme kvalitu týmu co nejvíce vylepšit.“

Na úvod týdne se hráči připravovali jednak v útrobách stadionu, ale také na umělé trávě, kde absolvovali další fyzické prověrky. „Ale od úterý budeme trénovat s míčem,“ usmíval se trenér Radoslav Kováč. „Náš tréninkový rytmus máme připravený do 25. ledna, kdy odlétáme do španělské Marbelly na soustředění, kde nás čekají dva zajímavé zápasy se severskými soupeři.“ Trenér je rád, že bude mít šanci se připravovat na kvalitních trávnících a v příjemném podnebí. „Jsme rádi, že nám vedení tuto možnost dává, víme, že to není laciná záležitost. Jde o kvalitní podmínky, což dokládá fakt, že v Marbelle se z českých týmů letos připravuje jen Sparta a Plzeň.“

Plán přípravy je daný, včetně několika utkání proti zahraničním soupeřům. „Myslím, že se nám program týmu povedlo připravit velmi dobře. Brzy startuje Tipsport liga, do toho jsme domluvili přípravné utkání v Drážďanech,“ podělil se o svůj pohled Vít Zavřel. „Ve Španělsku nás čekají lepší terény a přírodní tráva. S programem zimní přípravy jsem spokojen.“

První týden přípravy bude zakončený velkou herní prověrkou, protože kromě utkání Tipsport ligy s Bohemians (so, 10:30, UMT Horní Počernice) a soubojem v Dynamem Drážďany (ne, 14:00, AOK PLUS Walter - Fritzsch Akademie) dostanou někteří hráči prostor i v sobotním utkání B-týmu proti rezervě Českých Budějovic (so, 14:00, UMT Ohrazenice). „Chceme využít všechny hráče,“ avizuje trenér Kováč.

Program přípravných utkání FK Pardubice

• so 13. 01. 2024 | 10:30 | Bohemians Praha 1905 – FK Pardubice (UMT Xaverov – Tipsport liga)
  • ne 14. 01. 2024 | 14:00 | SG Dynamo Dresden – FK Pardubice (Walter - Fritzsch Akademie)
  • so 20. 01. 2024 | 13:00 | FC SB Vlašim – FK Pardubice (UMT Xaverov – Tipsport liga)