B-tým

B-tým zahájil přípravu, první zápas ho čeká v sobotu

Již minulý týden poprvé vyběhli k úvodnímu tréninku roku 2024 hráči našeho B-týmu a pod taktovkou trenéra Pavla Němečka v přípravě pokračují i v aktuálně mrazivých dnech. První zápas je čeká již tuto sobotu, kdy do Ohrazenic přijede rezerva Dynama České Budějovice.

Pardubická rezerva se připravuje na pokračování třetiligové sezóny, která odstartuje první březnový víkend. „Kádr se ještě dotváří, aktuálně máme dva hráče na testech v druholigových klubech,“ vysvětluje trenér Pavel Němeček. „Hanč je na zkoušce ve Viktorii Žižkov a Sedláček v Chrudimi. Filip Brdička byl již po skončení sezóny posunut do A-týmu, naopak nás z U19 doplnil brankář Adam Šimon,“ popisuje změny v kádru, ke kterému se připojil také Jan Halász, kterému skončilo hostování ve Velvarech.

Realizační tým zůstává ve stejném složení. „Jsem za to rád,“ usmívá se Němeček, který v závěru roku úspěšně dovršil studium trenérské licence UEFA PRO. Nebyl ale jediný, během podzimu si navyšovali trenérské vzdělávání i jeho asistenti. Čerstvě dokončeno má trenér gólmanů Jiří Kašpar. „Už jsem Kašpimu pogratuloval, teď už jen čekáme na Ondru Vencla a držíme mu palce, aby studium úspěšně zakončil,“ drží kolegovi palce.

Trvá úzká spolupráce s realizačním týmem „áčka“. „I mezi svátky a před zahájením přípravy jsme byli s trenéry A-týmu v kontaktu. Je potřeba být v obraze, je důležité vědět, jak mám reagovat na vzniklé situace u hráčů a jak mám k nim například i mluvit,“ naznačuje Němeček, že spolupráce s kolegy je stále velmi intenzivní.

Na nízké herní vytížení si hráči pardubického B-týmu nebudou mít šanci stěžovat, protože naplánováno je 8 přípravných zápasů. Ten první se odehraje již tuto sobotu, kdy od 14:00 hodin začne souboj s rezervou českobudějovického Dynama. „Na sobotní utkání jsme složení kádru s kolegy z A-týmu již řešili, ale vše ještě bude záležet na zdravotním stavu hráčů,“ popisuje Pavel Němeček situaci dva dny před herní premiérou.

PROGRAM PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ B-TÝMU

• so 13. 1. 2024 | 14:00 | FK Pardubice B - SK Dynamo Č. Budějovice B (UMT Ohrazenice)
  • so 20. 1. 2024 | 10:00 | FK Pardubice B - Bohemians Praha 1905 B (UMT Ohrazenice)
  • so 27. 1. 2024 | 11:00 | FK Pardubice B - MKS Miedz Lenica B (UMT Ohrazenice)