A tým

Na půlroční hostování přichází Martin Chlumecký

Loni na jaře pomáhal v Pardubicích zachránit ligovou příslušnost, na podzim stabilně bojoval u severních sousedů v základní sestavě druholigového týmu Podbeskidzie Bielsko-Biala. Nyní se obránce Martin Chlumecký do CFIG Areny na půlroční hostování vrací.

Jednání s hráčem, který v české lize prošel Duklou, Teplicemi, Baníkem a pardubickým klubem, nebyla složitá, nad aktuální nabídkou neváhal. „Moc jsem nad tím nepřemýšlel. Když přišla nabídka do prostředí, které znám, a kde jsem před časem působil, byla to pro mě první možnost. Ze všech pohledů to dávalo největší smysl.“ říkal po podepsání nezbytných dokladů. Do Pardubic přichází do konce sezóny na hostování, které neobsahuje opci.

V 2. polské lize měl na podzim téměř plnou minutáž. „Dalo mi to ze spousty úhlů pohledu hodně zkušeností po sportovní stránce,“ podělil se „Chlum“ o své dojmy. „Jsou tam větší kvalitativní rozdíly mezi kluby v rámci soutěže než u nás.“

I když bojoval v dresu polského klubu ze všech sil, vyhledával výsledky pardubického týmu. „Po oku jsem to sledoval, některý zápasy jsem viděl. Nedařilo se podle představ, ale situace je o trošku lepší, než byla loni v této době,“ zavzpomínal na minulou sezónu. „Věřím, že stejně jako v loňské sezóně budeme úspěšní. Na pardubické angažmá vzpomínám jako na nejlepší, které jsem doteď zažil.“

S trenérem Kováčem o své roli v týmu mluvil jen krátce, ale: „Na větší rozhovor budeme mít klid na soustředění, každopádně se budu snažit ho nezklamat.“

Autor fotografie: Ivana Hošková