A tým

FKPCE hledá hráče i za oceánem, první jméno úspěšně prošlo testy

Od začátku roku se v přípravě s pardubickými týmy objevilo několik zahraničních hráčů a o tomto tématu jsme si povídali se sportovním ředitelem klubu Vítem Zavřelem. První úspěšný příklad nové cesty je totiž na obzoru.

Pardubický klub se po posilách nerozhlíží jen za humny, ale také ve vzdálenějších destinacích. A první pozitivní výsledky jsou na obzoru. „Navázali jsme spolupráci s jednou agenturou, ve které je významná česká stopa. Ta pracuje s mladými fotbalisty v USA, konkrétně v okolí Chicaga,“ přibližuje Vít Zavřel tuto spolupráci. „Ty nejnadějnější pak zve na kempy, které pořádají pod dohledem kvalitních trenérů v pražském Suchdole.“

Jde o mladé fotbalisty, většinou ve věku okolo 17 let a ti nejtalentovanější se mohou ucházet o angažmá. „Ty, pro které se nabízí uplatnění v našem klubu, budou přicházet do Pardubic na testy,“ říká sportovní ředitel, která zároveň uvádí první konkrétní příklad úspěšné spolupráce. „Dohodli jsme se, že tyto testy budou dvoufázové, s časovým odstupem, abychom měli co největší možnost zjistit potenciál hráčů. V jednom z případů jsme již usoudili, že mladý hráč může být zajímavou posilou pro náš klub.“

Hráč, o kterém Vít Zavřel hovoří, je Diego Velasquez, mladý fotbalista s mexickými kořeny. „Diego má za sebou dvě testovací období a trenéři v něm vidí potenciál. Byl u nás již na podzim. Teď se připravoval převážně s B-týmem, za který nastoupil i do přípravného utkání. Několik dnů ale trénoval také s ligovým áčkem, i tam se trenérům líbil,“ prozradil další detaily.

Velasquezova zkouška tedy dopadla dobře. „Výhodou této cesty je, že my poznáme hráče, ale i on si může osahat prostředí, ve kterém bude působit. To je věc, kterou nelze podcenit. I proto jsme rádi, že Diegovi se v Pardubicích líbí a to jak ve městě, tak v klubu.“

Aktuálně odcestoval Diego Valesquez domů. „Je potřeba zařídit víza a další dokumenty, v létě by se ale měl začít připravovat v Pardubicích,“ říká Vít Zavřel. „Od našich kondičních trenérů obdržel individuální plán, aby na zahájení přípravy byl v maximální možné kondici.“

Pardubický klub tedy zvolil zajímavou cestu, jak se posílit o zajímavé hráče. Diego Velasquez se osvědčil a čas ukáže, zda se podobným způsobem prosadí v našem klubu i někteří další hráči.

Autor fotografie: Radek Klier