A tým

Štěpán Machů a Daniel Pandula podepsali své první profesionální smlouvy

Ve čtvrtek nastal velký den pro dva mladé fotbalisty našeho klubu. Štěpán Machů a Daniel Pandula totiž podepsali své první profesionální smlouvy a jejich sportovní kariéra tak nabírá na tempu.

„Pro Štěpána i pro Daniela je to první profesionální smlouva a máme z toho radost,“ říká sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel. „Byl to náš cíl, jsou to odchovanci a jak v dorostu, tak teď v B-týmu třetí lize prokazovali opakovaně dobrou výkonnost. Smlouvy si zaslouží a my tím dáváme najevo, že chceme posouvat naše odchovance a v každém z nich vidíme nějaký potenciál.“

Sám věří, že podpisem první smlouvy nic nekončí, ale teprve začíná. „Věříme, že mají šanci se v dohledné době prosadit v prvním týmu. Teď bude záležet hlavně na nich, jak se jim bude dařit a jak se budou posouvat. My tomu půjdeme naproti a budeme jim pomáhat.“

Vedení klubu nastínilo Štěpánovi a Danielovi jejich možnou cestu pro další měsíce. „Kluci vědí, že aktuálně jsou hráči béčka, ale je před námi nová sezóna. U A-týmu vzniká nový realizační tým a já s Martinem Shejbalem budeme chtít, aby se někteří mladí hráči zapojili do letní přípravy s prvním týmem,“ vysvětluje Vít Zavřel. „Určitě dostanou šanci a umím si představit, že minimálně první dva týdny budou trénovat pod vedením nových trenérů.“

Příklad obou jmenovaných fotbalistů může ukázat cestu dalším mladým hráčům: Pokud na sobě budou pracovat, mohou se v klubu posouvat. „Je to přesně tak. Štěpán Machů a Dan Pandula si svou pracovitostí o smlouvu doslova řekli. Jak v dorostu, tak v B-týmu opakovaně podávali dobré výkony. Teď dostávají šanci, otevíráme jim nové možnosti a podobně chceme dávat šanci mladým hráčům i v budoucnu,“ naznačuje.

Autor fotografie: Radek Klier