A tým

Pardubice hlásí další posilu, tou je stoper David Šimek!

Už zítra zahájí pardubický A-tým přípravu na novou sezónu. Do ní se zapojí i střední obránce David Šimek, který s východočeským klubem podepsal víceletý kontrakt. Co řekl v jeho prvním rozhovoru pro naše barvy?

Pardubice hlásí v krátké době také druhé jméno, které je pro naše fanoušky nové. „David Šimek je dalším hráčem, který se od 1. července stane kmenovým hráčem FK Pardubice. Je to vysoký střední obránce z Mladé Boleslavi. Jsem rád, že k nám přichází a rozhodně to bude posila. David má našemu týmu co nabídnout a věřím, že prokáže své zkušenosti,“ říká o 26letém obránci sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel.

Stoper David Šimek odehrál zatím 94 ligových utkání. Hned 74 z nich v barvách Mladé Boleslavi, odkud také do Pardubic přichází. „Chci se ve své kariéře posouvat dál, a právě proto jsem zvolil tuto cestu. Pardubice jsou tým, který skvěle pracuje s hráči, hraje moderní a kombinační fotbal. To se ale odvíjí od týmových výkonů. Když budeme úspěšní jako tým, pomáhá to i samotným hráčům,“ uvědomuje si 26letý obránce.

Východočeský klub dobře ví, že sezóna 2024/25 klepe na dveře, a tak s defenzivním hráčem, měřícím 193 centimetrů, uzavřel víceletý kontrakt. Jak sám sebe představuje pardubickým fanouškům odchovanec Dukly Praha? „Hraju na postu středního obránce a snažím se hodně organizovat defenzivu, aby byla pevná. Mezi mé přednosti patří hlavičkové souboje, a to jak v defenzivě, tak i v ofenzivě. Myslím si, že mám co nabídnout i v rozehrávce a při vytváření útočných akcí.“

Poslední tři sezóny strávil tento urostlý stoper v FK Mladá Boleslav. Není tedy divu, že v pardubickém kádru má velkého přítele. „V Pardubicích mám hodně dobrého kamaráda, kterým je Láďa Krobot. S ním jsem hrál v Mladé Boleslavi a už jsme spolu i po telefonu mluvili. Moc se na něho těším, stejně jako na zbytek kabiny.“

Proč se nového angažmá v FK Pardubice střelec zatím pěti ligových gólu nemůže dočkat? „Poslední půlrok jsem měl docela těžký. Tím, že jsem v Boleslavi tolik nenastupoval, u mě jednoznačně převládá natěšení. Už nějakou dobu jsem věděl, že potřebuji změnu. Hrozně se těším na nové spoluhráče a novou příležitost.“

Pro obránce, od kterého si pardubický celek slibuje zejména utužení defenzivní činnosti, jsou Pardubice, jak sám zmínil, dobrou adresou i v osobním životě: Vím, že je v Pardubicích známé dostihové závodiště. Já jsem se byl jednou podívat do pražské Chuchle a musím říct, že mě to chytlo, takže se rád půjdu na dostihy podívat i v Pardubicích,“ říká David Šimek.

Davide, přejeme také tobě hodně štěstí v pardubických barvách!