A tým

Pardubický klub zahajuje přípravu, na test dorazilo několik hráčů

V pondělí dopoledne se poprvé sešel pardubický tým k přípravě na novou sezónu a stalo se tak pod taktovkou nového hlavního trenéra Jiřího Saňáka. Několik hráčů má povolený nástup v dalších dnech a dorazilo několik nováčků, kteří dostávají šanci ukázat své kvality.

Na úvod k týmu promluvil sportovní ředitel klubu Vít Zavřel a také trenér Jiří Saňák se svým realizačním týmem. Více než 30 hráčů se zapojí do přípravy, během níž absolvují fyzické testy na pražské FTVS, řadu tréninků a sérii přípravných utkání.

„Jsem rád, že začíná příprava a řada testovaných hráčů bude mít šanci poprat se o místo v týmu,“ vysvětluje sportovní ředitel Vít Zavřel. „Našimi hráči se 1. července stanou Jan Kalabiška a David Šimek, ale pochopitelně jednáme i o dalších příchodech na různé posty,“ vysvětluje.

Jeden plánovaný příchod ale nevyšel. „Jednali jsme s dánským stoperem Arndal-Lauritzenem, vše bylo na dobré cestě. Strávil několik dnů v Pardubicích, líbilo se mu tady. Ale nečekaně se mu změnila rodinná situace a bohužel z podpisu smlouvy sešlo.“

V kabině se objevila řada kmenových hráčů, kteří působili na jaře na hostování, jako jsou Huf, Rosa, Šimek nebo Helešic. Na trénink dorazil také Michal Hlavatý, o jehož služby se uchází několik ligových klubů. Znatelná byla přítomnost celá řady vyšších hráčů, což je záměr, jak ve svých prohlášeních avizoval Vít Zavřel.

Aktuální týden bude mít vrchol v sobotu, kdy se hráči představí v modelovém utkání, další bude následovat také uprostřed nadcházejícího týdne. To už bude chybět jen pár dnů do první herní prověrky, která na tým čeká v sobotu 29. července, kdy nastoupíme v Roudnice nad Labem proti pražské Slavii.

Brankáři:

• Viktor Budinský