WU-11

WU11: Třebíč Open 2024

Po loňské příjemné zkušenosti jsme se i letos zúčastnili dvoudenního turnaje Třebíč Open.

Naše dívčí kategorie WU11 byla obsazena 12 týmy, systém turnaje byl každý s každým (zápas 17 minut), čekal nás tedy náročný program.

Los nám na sobotu přihrál papírově velmi silné soupeře, hned od prvního zápasu se hrálo ve vysoké intenzitě.

Výsledky prvního dne:
PCE : Sparta Praha WU10 - 4:3
PCE : Hradec Králové - 2:1
PCE : Liberec WU11 - 8:0
PCE : Zbrojovka Brno - 7:1
PCE : Slovácko 5:1

Zápas se Spartou nám ukázal, že jsou holky velmi dobře fyzicky připravené, chtějí získat každý míč a tlačí se do zakončení. Jejich výkon byl odměněn těsnou výhrou 4:3 nad velmi pohyblivým výběrem Sparty.
S Hradcem to bylo klasické upracované derby, ale za tři body.
Liberecký výběr překvapil surovostí, ale nejlepší reakcí děvčat bylo 8 gólů v jeho síti.
Horký den jsme zakončili výhrami nad Zbrojovkou a Slováckem.

V nedělní části turnaje nás čekaly dva zásadní zápasy s týmy, kterým se v turnaji prozatím také dařilo - Sparta Praha WU11 a Lokomotiva Brno. Věřili jsme, že naše holky mají dostatek sil i přes náročný program a zvyšující se teploty.

Výsledky druhého dne:
PCE : Dukla Praha 1 - 5:1
PCE : Sparta Praha WU11 - 2:1
PCE : Liberec WU10 - 5:1
PCE : Lokomotiva Brno - 4:3
PCE : Třebíč - 5:2
PCE : Dukla 2 - 3:0

Děvčata nenechala nic náhodě a v prvním zápase dne přehrála Duklu Praha 1.
Následoval velice fyzicky i psychicky náročný zápas se Spartou Praha WU11 plný emocí i ze strany diváků. Naše holky tento den ale byly lepší a zaslouženě zvítězily 2:1.
Další zápas s Libercem WU10 nám dal možnost prostřídat a současně pohodlně zvítězit.
Zápas s Lokomotivou Brno byl soubojem dvou nejlepších týmů na turnaji a na hřišti to tak také vypadalo. Skvělé týmové i individuální výkony obou družstev. Tentokráte s třešničkou pro nás, další těsná výhra 4:3.
Poslední dva zápasy síly výrazně ubývaly, ale i tak se nám podařilo zůstat na vítězné vlně, i když byly náročné i po psychické stránce.

Celý turnaje jsme tedy vyhráli, a to bez ztráty bodu - 11 utkání - 33 bodů. S odstupem několika dní je to neskutečný výsledek a odměna za celoroční práci. Určitě by se to nepovedlo bez výrazné podpory rodičů, kterým ještě jednou děkujeme za účast v takovém počtu. Před holkami jako trenéři musíme jen smeknout.
Věřím, že takové výsledky a zážitky dají holkám další chuť a motivaci dělat to, co je tak baví - fotbal.

Autor článku: Milan Burdych

Autor fotografie: Evelína Burdychová