A tým

Proběhla předsezónní tisková konference, poprvé byla vysílána živě!

Ve středu 17.7. proběhla v prostorách CFIG Areny již tradiční předsezónní tisková konference. Poprvé v historii měli příznivci pardubického fotbalu možnost sledovat její živé vysílání prostřednictvím našeho YouTube kanálu.

Ligová sezóna roztáčí svá kola již tento pátek, kdy se červenobílí představí na trávníku úřadujícího mistra, pražské Sparty. Proto se ve středu v 10:00 hodin ve VIP prostorách pardubického stadionu uskutečnila tisková konference. Jejími hosty byli Vladimír Pitter, Vít Zavřel, Jiří Saňák a nově zvolený kapitán A-týmu Tomáš Solil.

Předseda představenstva FK Pardubice v průběhu tiskové konference zmínil například aktuální situaci mezi klubem a fanoušky ze sektoru B2: „Ke konci minulé sezóny jsme viděli, že se fanoušci do kotle postupně vrací. Určité neshody jsme si vyříkali a vnímáme, že tento typ fanoušků ke klubu patří. Věřím, že jsme si vše vykomunikovali, ať už přes SLO klubu nebo přes oficiální fanklub Pardubická 12. Tým jejich podporu vnímá, cítí a potřebuje ji. Také proto věřím, že se fanoušci do sektoru domácích budou i nadále vracet v čím dál větším počtu.“

Pardubické „áčko“ vstoupí do sezóny s novým realizačním týmem, o čemž se rozpovídal sportovní ředitel FKPCE Vít Zavřel: „Věděli jsme o tom, že hlavním trenérem bude Jiří Saňák a nápadem využít do pozici asistenta Marka Kuliče přišel Martin Shejbal. Práci Jiřího Saňáka známe dlouhodobě, a víme tedy, jak pracuje. Marek Kulič je hodně lidový. Je skvělý na to, aby posouval ofenzivní hráče. V tomto směru nám to tedy dávalo logiku, akorát jsme čekali na jeho rozhodnutí. Marek pozici asistenta přijal v podstatě hned, za což jsme rádi.“

Mezi fanoušky hodně rezonuje také jméno kolumbijského stopera, který by se na východ Čech mohl vrátit. „O Pabla Ortize hodně stojíme. Je pro nás strašně důležité, že má také Pablo velký zájem, vrátit se do Pardubic. Jednání s ním, agentem a jeho mateřským klubem pro nás rozhodně nekončí,“ vysvětlil Vít Zavřel.

O ambicích směrem k nadcházející sezóně se rozpovídal lodivod Východočechů Jiří Saňák: „Věřím, že se nám všem v nové sezóně podaří vybudovat na hřišti mušketýrský tým, který bude za každou cenu bojovat za Pardubice. Chci, aby fanoušci, kteří přijdou na stadion fandit, uvidí bojovníky.“

Jen pár hodin před tiskovou konferencí byl hráčskou kabinou zvolen nový kapitán FK Pardubice. Tím se vedle zkušeného Kamila Vacka, který tuto pozici zastával už v minulé sezóně, stal nově také odchovanec našeho klubu Tomáš Solil. „Před sezónou jsem měl nějakou nabídku a rozhodoval jsem se, jestli ji přijmu, nebo zůstanu v Pardubicích. Jsem rád, že jsme se dohodli a jsem tady. To, že jsem byl zvolený jedním z kapitánů, mě těší. Jsem odchovanec FK Pardubice, což asi i kluci v kabině vnímali, a proto si mě zvolili,“ řekl 24letý záložník Pardubic.