U17 obsadila na Memoriálu Františka Harašty 8.místo

Se spoustou zkušeností se vrací naše sedmnáctka z Memoriálu Františka Harašty, který probíhal na jihu Moravy. V konkurenci těžkých vah bohužel nedokázala zvítězit a na turnaji tak obsadila poslední 8. místo.

Utkání ve skupině:

FK Pardubice - AC Sparta Praha 1:2 (1:2), branka: Beránek (Förster)

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 0:4 (0:2)

FK Pardubice - Reprezentace ČR U16 0:1 (0:0)

Utkání o 7.místo:

FK Pardubice - Bratislavský FZ 1:4 (0:3), branka: Beránek (Šic)

Konečné pořadí:

1. SK Sigma Olomouc

2. FC Baník Ostrava

3. SK Slavia Praha

4. Reprezentace ČR U16

5. FC Zbrojovka Brno

6. AC Sparta Praha

7. Bratislavský FZ

8. FK Pardubice

Komentář trenérů FK Pardubice:

Po velmi dlouhém období se Pardubice kvalifikovali, na tento memoriál, což je samo o sobě velký úspěch. Jsme tak rádi, že jsme si konfrontaci s TOP úrovní mohli na tomto specifickém turnaji vyzkoušet, jelikož to pro nás byla obrovská zkušenost. V rámci přípravy jsme si vytyčili několik cílů. Jedním z nich je velká rotace hráčů, dát všem časový prostor a mohli je tak vidět na různých pozicích v součinnosti s ostatními. Dalšími jsou pak práce na týmové dynamice, nacházet herní tvář v podobě konstruktivity a osvojování herních dovedností. Právě dovednosti rozhodují, zda konstruktivní řešení bude úspěšné či nikoliv. Na našem týmů bylo vidět, že se chce prezentovat proaktivním způsobem a hrát odvážný fotbal, který však narážel na jednoduché technické chyby zejména v přechodové fázi a nedobrou organizací hry v obraně, čehož kluby na této úrovni dokázali trestat. I přes to v utkáních bylo vidět spousta skvělých pasáží, na kterých budeme určitě chtít stavět. Nemá smysl si z výsledku dělat velkou hlavu, jelikož jsme společně 10 dní ve fázi přípravy. Bereme jej však jako inspiraci a zároveň s respektem přijímáme, na čem potřebujeme opravdu výrazně zapracovat dále. Tento tým má velmi silné jádro, a tak není pochyb, že vše vezmeme za správný konec.