A tým

Do Pardubic přichází obránce Jason Noslin!

Jason Jonathan Brian Noslin, tak zní celé jméno nové posily FK Pardubice. 190 cm měřící střední obránce přichází posílit pardubickou defenzivu z litevského Kauno Žalgiris. Nizozemský zadák v Pardubicích podepsal víceletý kontrakt.

„Věděli jsme, že máme ještě nějaké díry v obraně. Řešili jsme středního obránce a Noslin byl jedním z vyskautovaných hráčů. Nahrálo nám také to, že určitý čas hrál v Braze s Lukášem Horníčkem, dokonce spolu strávili jeden rok na jednom pokoji. Známe ho tedy po všech stránkách,“ vysvětluje příchod vytáhlého stopera sportovní ředitel FKPCE Vít Zavřel.

24letý Jason Noslin se stal hráčem Pardubic po třech sezónách strávených v FK Kauno Žalgiris a jak sám říká, na novou výzvu se těší: „Jsem opravdu šťastný, že jsem tady v Pardubicích. Bude pro mě dobrá zkušenost hrát českou ligu. Myslím si, že patří mezi ty lepší v Evropě. Těším se, až si ji vyzkouším.“

Vít Zavřel má z přestupu Jasona Noslina radost hlavně proto, že perspektivu do budoucna rozhodně tento hráč má: Je to náš hráč, máme s ním víceletou smlouvu. Jsem moc rád, že v Pardubicích máme dalšího svého středního obránce, se kterým můžeme počítat do budoucna. Je mladý a perspektivní. Věřím, že nám pomůže ihned, protože se s námi celý týden připravuje.“

Stoper, který by si mohl vybrat, zda bude reprezentovat Nizozemí nebo Surinam, jelikož jeho matka pochází právě z této země v Jižní Americe, má o svých ambicích na východě Čech jasno: „Po osobní stránce chci hlavně zůstat zdravý a bojovat o své místo v sestavě. Chci se co nejrychleji začlenit do týmu. Zajímá mě, o čem česká liga je. Chci se stán členem základní jedenáctky a nastoupit do co nejvíce utkání.“

Pochopitelně mezi největší přednosti 190 cm vysokého stopera patří hlavičkové souboje. „Jsem střední obránce, který má rád souboje. Snažím se hrát fyzicky náročný fotbal pro soupeře. Umím získávat balóny a jednou z mých silných stránek je hlavičkování v obranné i útočné šestnáctce,“ říká Noslin.

„Předností Jasona je určitě rozehrávka, rychlost a soubojovost. Také je dobře hlavičkově vybavený a věřím, že právě v tom nám výrazně pomůže,“ hlásí Zavřel, který dále dodává: „V posílení týmu ještě chceme pokračovat. Intenzivně na tom pracujeme.“

Ať se ti v Pardubicích daří, Jasone!