Ženy A

Ženský A-tým v neděli na Vinici vyzve Brno!

Ženy čeká v neděli na Vinici další domácí utkání nejvyšší ženské soutěže. Od 15:00 hodin se postaví svěřenkyně trenéra Kamila Kozáka proti Loko Brno Horní Heršpice. V předzápasovém preview jsme vyzpovídali kapitánku pardubického celku Denisu Kupkovou.

Pardubický ženský A-tým uhrál v letošní sezóně 1. ligy žen zatím pouze bod. Stalo se tak v utkání proti plzeňské Viktorii, které Pardubandy odehrály v CFIG Areně. Následně však úž žádné body nevybojovaly, a tak jim aktuálně patří poslední příčka prvoligové tabulky. „Nejvíce nás zatím trápí nepřesnosti a nedorazy v koncovce a předfinální fázi. Ve vyrovnaných zápasech se soupeřkami naší úrovně jsme nebyly schopné naše šance proměnit, přestože jich nebylo úplně málo. Bohužel jsme pak vždy inkasovaly buď po individuálních chybách nebo z rychlého protiútoku. V těchto chvílích nám chybí i trošku víc taktické vyspělosti, třeba pro přerušení hry i taktickým faulem,“ uvědomuje si Denisa Kupková.

Naposledy hráčky FK Pardubice nestačily na pražskou Spartu, které podlehly vysoko 0:12. „Po utkání, jako bylo to proti Spartě, se nikomu nešlo na trénink lehce. Míčů v naší bráně skončilo mnohem víc, než jsme si představovaly. Není ale čas se v tom dlouho topit,“ říká pardubická kapitánka. Hned od prvního tréninku po zápase na Strahově jsme se začaly soustředit na nedělní zápas, který bude úplně o něčem jiném.“

V neděli od 15:00 hodin nastoupí svěřenkyně trenéra Kozáka do další prvoligové bitvy. Na Vinici přijede Loko Brno Horní Heršpice a Denisa Kupková dobře ví, co musí Pardubice na trávníku předvést, aby nějaké body zůstaly doma: „Věřím, že v neděli budeme mít míč více na kopačkách a budeme určovat tempo zápasu. Musíme se soustředit na kvalitní přechod do útočné fáze a také na klid a důraz v koncovce. Každá z nás půjde do zápasu s plným odhodláním na hřišti nechat maximum a odčinit předchozí zápasy.“

Na soupeřky z Brna mají pardubičtí fanoušci dobré vzpomínky. V nadstavbové části minulé sezóny slavil FK Pardubice udržení v lize právě po domácí výhře s týmem z jižní Moravy. „Celkově se nám jarní část loňského ročníku povedla. Za mě byl zlomový zápas v Brně, kde jsme dohrávaly bez dvou vyloučených hráček, ale i přesto jsme dokázaly udržet těsnou výhru,“ vzpomíná kapitánka Kupková, která dále dodává: „Loňská sezona je za námi. Oba týmy se lehce obměnily, každému vyšel start do nové sezony jinak, takže se rozhodně nechceme utěšovat tím, že loni jsme Brno porazily. V neděli začínáme od nuly a bude jen na nás, abychom dokázaly sobě i fanouškům, že fotbal hrát umíme, čímž bych fanoušky na náš nedělní zápas na Vinici ráda pozvala.“

Dorazte pardubický výběr v neděli odpoledne podpořit. Utkání mezi FK Pardubice a Brnem startuje v 15:00 hodin na stadionu Pod Vinicí.