FK Pardubice
A - tým - Preview

Radoslav Kováč: Ve skupině o udržení není prostor pro chyby

Už tuto sobotu vstoupí ekipa okolo trenéra Kováče do nadstavbové skupiny o udržení. Prvním soupeřem Pardubáků budou Teplice. Trenér Radoslav Kováč se v následujících řádcích rozpovídal o blížícím se utkání v Teplicích, hovořil ale i o tom, co bude v nadstavbě klíčové k udržení ligové příslušnosti.

Pardubický tým vstoupí do nadstavbové skupiny o udržení z 15. místa ligové tabulky, když Pardubice dokázaly v závěru základní části udržet za svými zády Zlín. „Postavení v tabulce vnímám tak, že v zimě bychom ho brali. Bohužel hrajeme dvě soutěže – tu první v domácím prostředí a tu druhou na venkovních hřištích. Je velký rozdíl v naší hře, když hrajeme doma a když hrajeme venku. Musíme něco změnit, abychom vozili body i ze soupeřových hřišť,“ uvědomuje si Radoslav Kováč.

Kováčovu partu čeká pět důležitých utkání, která rozhodnou o tom, zda Pardubice udrží ligovou příslušnost i pro příští sezónu. „V nadstavbě musíme změnit nastavení hlavně při venkovních zápasech. Doma jsme většinu utkání zvládli. Ve skupině o udržení není prostor pro chyby. Musíme hrát organizovaně a soustředěně. Čeká nás pět duelů, které budou hlavně o hlavě. Rozhodne i srdce,“ říká pardubický trenér.

Už tuto sobotu sehrají červenobílí první zápas nadstavby. Od 15:00 hodin vyzvou na severu Čech Teplice. O síle teplického kádru pardubický lodivod nepochybuje: „Teplice zlepšily organizaci hry a začali dělat body. Bude to náročný zápas. Bude to o detailech. Klíčové pro to, abychom zápas v Teplicích zvládli, bude vstřelit první gól.“

Autor článku: Kazimír Svoboda

Autor fotografie: Radek Klier

Sdílet článek