Esport

Výhru našeho esport týmu komentoval Jakub Jankto

Minulý týden se hrálo exhibiční utkání našeho esportového týmu proti velkému jménu. Sampi esport je totiž velmi známý a mocně medializovaný klub, jehož majitelem je fotbalový reprezentant Jakub Jankto a který představuje domácí špičku ve svém oboru.

Do exhibičního utkání ve FIFA 22, které bylo možné sledovat v přímém přenosu na Twitchi, vyslal každý tým dva své zástupce. Nejprve se hrály dva zápasy jednotlivců, ve třetím utkání bojovali zástupci týmů společně 2v2. FK Pardubice zastupovalo duo JamesBony a Caabik, zajímavé jméno se objevilo v sestavě soupeře: nastoupil totiž Seron, který před rokem vybojoval našemu klubu vítězství v prestižní E-lize (info zde)! Jeho parťákem na straně Sampi byl Koozy.

V prvním utkání (hrálo se vždy na dva zápasy, skóre se sčítalo) Seron v souboji s JamesBonym dominoval a vyhrál 5:0. Ve druhém duelu ale Caabik „přejel“ Koozyho 8:2 a tak se za stavu 1:1 muselo rozhodnout v 2v2. Byl to zajímavý souboj ve variantě, kterou hráči neabsolvují běžně a Pardubáci uspěli! Po nerozhodném stavu se šlo do prodloužení, ve kterém rozhodl nádherný finesse shot Gullita, jehož měl v rukou Caabik. Duel nakonec skončil 4:2 a FK Pardubice tak porazil Sampi esport 2:1.

Sampi pořádá podobné exhibice častěji a pro tento tým šlo o první porážku. „I když se jednalo o přátelské utkání, tak výhra samozřejmě potěší,“ měl radost z celkového výsledku JamesBony, kterého mrzela prohra v úvodním souboji. „Seron po gólu z penalty už v podstatě celý dvojzápas kontroloval a k ničemu mě nepustil.“

Nejvíc se bude vzpomínat na rozhodující zápas 2v2, kde se rozhodovalo až v prodloužení. „Nevěděl jsem, co od tohoto zápasu čekat, pro nás oba to byl první takový zápas v sezóně,“ připustil JamesBony. „Bylo to složité, ale postupem času šel náš výkon nahoru. Důležitá byla komunikace během zápasu, což je u 2v2 zápasů naprosto klíčové.“ Podle Caabika nemuselo k prodloužení ani dojít. „Věřili jsme, že zápas vyhrajeme v základní hrací době, ale když soupeř v 87. minutě vyrovnal, byl jsem trošku nervózní,“ vysvětluje populární streamer (kanál na Trovo, kanál na Youtube). „Hra nám ale dál vycházela, rozhodli jsme krásným gólem v prodloužení.“

Fanoušky možná překvapilo, že zápasy spolukomentoval sám šéf Sampi esport, fotbalový reprezentant Jakub Jankto. „Bylo to příjemné překvapení a oživení. Během turnaje proběhly i nějaké rozhovory, tak jsem byl rád, že jsem si mohl s Kubou promluvit,“ popisoval své pocity Caabik, sám aktivní fotbalista, hrající divizi. A komentář hráče španělského Getafe potěšil i JamesBonyho, pardubického fotbalového odchovance. „Kombinace komentáře Jakuba Jankta a 2v2 zápasu bylo super zpestřením a ideálním vyvrcholením celého showmatche. Viděl jsem to ze záznamu a musím uznat, že to byla opravdu zábava.“

Pardubický tým tedy vyhrál v zajímavém souboji 2:1. Za organizaci akce patří poděkování jak Sampi esport, tak i společnosti Inside Games, se kterou FK Pardubice na poli esportu úzce spolupracuje.