B-tým

Informace z Losovacího aktivu ŘKČ FAČR

V sobotu 24. června 2023 se v Praze uskutečnil Losovací aktiv Řídící komise fotbalu v Čechách (ŘKČ) pro soutěžní ročník 2023/2024. Aktiv řídil předseda STK ŘKČ Zdeněk Bárta. Pardubický klub tradičně zastupoval generální sekretář Lukáš Ouředník, který mimo níže uvedených informací přivezl i pohár za vítězství mladších žáků U13 ve své skupině.

Nejprve byly předány právě poháry pro vítěze soutěží předchozího ročníku, které se nepodařilo předat přímo na hřištích. Pardubický zástupce převzal z rukou členů ŘKČ Libora Zemana a Benjamina Vomáčky pohár za vítězství v lize mladších žáků U13 ve skupině D.

Poté již došlo na los soutěží. Pardubická rezerva se udržela ve třetí lize a v novém ročníku ČFL skupiny B ji čekají kromě postoupivší Viktorie Žižkov a sestupujícího Benešova tradiční soupeři, když nováčky jsou vítězové divizních skupin B a C, tedy Arsenal Česká Lípa a Slovan Liberec B. V původním losu byl nově z druhé skupiny třetí ligy ještě Loko Vltavín, ale na aktivu došlo k dohodě mezi kluby a navrácení Mostu do B skupiny.

Účastníci ČFL ve skupině B tedy jsou: 1 - TJ Sokol Živanice, 2 - FK Baník Most-Souš, 3 - FK Jablonec B, 4 - FK Mladá Boleslav B, 5 - FC Hradec Králové B, 6 - FC Slovan Liberec B, 7 - FK Chlumec nad Cidlinou, 8 - SK Sokol Brozany, 9 - FK Arsenal Česká Lípa, 10 - FK Teplice B, 11 - TJ Slovan Velvary, 12 - FK Přepeře, 13 - SK Zápy, 14 - FK Ústí nad Labem, 15 - FK Pardubice B, 16 - SK Sparta Kolín.

Pardubická rezerva zahájí soutěž o víkendu 5. - 6. 8. venkovním zápasem na půdě Mostu. Následně za týden přivítá doma Pod Vinicí FK Jablonec B.

Dále se pochopitelně losovaly i soutěže mládeže a pardubický klub má zastoupení ve všech úrovních soutěží.

V 1. Celostátní dorostenecké lize (U19 + U17), ze které sestoupil FC Hradec Králové a 1.FK Příbram, jsou nováčky FC Slovan Liberec a MFK Frýdek-Místek. Obsazení soutěže vypadá následovně: 1 - MFK Frýdek-Místek, 2 - FC Baník Ostrava, 3 - MFK Karviná, 4 - FC Viktoria Plzeň, 5 - 1.FC Slovácko, 6 - SK Sigma Olomouc, 7 - FK Pardubice, 8 - FC Zlín, 9 - SK Dynamo České Budějovice, 10 - FKM Vysočina Jihlava, 11 - FK Dukla Praha, 12 - FK Mladá Boleslav, 13 - FC Slovan Liberec, 14 - FC Zbrojovka Brno, 15 - SK Slavia Praha, 16 - AC Sparta Praha.

Soutěž zahajuje v sobotu 5. srpna a pardubičtí na úvod přivítají Vysočinu Jihlava, následně o týden později zavítají na pražskou Duklu.

V České lize dorostu budou mít pardubické B dorosty (U18 + U16) následující soupeře: 1 - SK Motorlet Praha, 2 - FK Teplice, 3 - CU Bohemians Praha , 4 - FC Viktoria Plzeň B, 5. SK Petřín Plzeň, 6 - Viktorka Žižkov, 7 - SK Slavia Praha B, 8 - AC Sparta Praha B, 9 - SK Dynamo České Budějovice B, 10 - FK Mladá Boleslav B, 11 - MFK Chrudim, 12 - FK Admira Praha, 13 - FC Hradec Králové, 14 - SK Kladno, 15 - FC Táborsko, 16 - FK Jablonec, 17 - FK Pardubice B, 18 - RMSK Cidlina Nový Bydžov, 19 - 1.FK Příbram, 20. FK Ústí nad Labem.

Soutěž začíná v neděli 6. 8. 2023 a Pardubice B na úvod pojedou ven a to do Plzně B a poté doma o týden později přivítají plzeňský Petřín.

Svůj los mají za sebou i žákovské soutěže. V elitní České lize žáků (U15 + U14) došlo k navýšení počtu účastníků na šestnáct týmů: 1 - FC Hradec Králové, 2 - FC Slovan Liberec, 3 - CU Bohemians Praha, 4 - SK Kladno, 5 - FK Jablonec, 6 - RMSK Cidlina Nový Bydžov, 7 - FK Ústí nad Labem, 8 - AC Sparta Praha, 9 - FC Viktoria Plzeň, 10 - FK Teplice, 11 - FK Meteor Praha, 12 - FK Mladá Boleslav, 13 - SK Dynamo České Budějovice, 14 - SK Slavia Praha, 15 - FK Pardubice, 16 - Football Talent Academy.

Soutěž začíná o víkendu 12. - 13. 8. 2023. Pardubice by na začátek měli přivítat pražské Bohemians a hned o týden později pojedou do Kladna.

Poslední republikovou soutěží, ve které má FK Pardubice zastoupení je Česká liga mladších žáků (U13 + U12), která je nově rozdělena ze čtyř skupin na elitní ligu a pod tím na tři divize. Účastníci nejvyšší soutěže jsou: 1 - FC Hradec Králové, 2 - FK Teplice, 3 - Football Talent Academy, 4 - FK Mladá Boleslav, 5 - SK Kladno, 6 - SK Slavia Praha, 7 - FK Pardubice, 8 - SK Dynamo České Budějovice, 9 - FC Viktoria Plzeň, 10 - FC Slovan Liberec, 11 - CU Bohemians Praha, 12 - FK Ústí nad Labem, 13 - FK Jablonec, 14 - RMSK Cidlina Nový Bydžov, 15 - FK Meteor Praha, 16 - AC Sparta Praha.

Soutěž začíná o víkendu 19. - 20. 8. 2023. Pardubice na úvod doma přivítají Ústí nad Labem a v dalším kole budou zajíždět do Jablonce.

Autor článku: FK Pardubice - Lukáš Ouředník

Autor fotografie: Radek Klier