(1:0)
Team logo MET
U-15

Tým U15 porazil Meteor Praha

První ligové utkání nového ročníku České ligy žáků mají za sebou naši hráči z kategorie U15. V 1. kole přivítali na domácí půdě Meteor Praha. Po nervózním prvním poločase dokázali svůj výkon vylepšit a nakonec zaslouženě zvítězit. Naši hráči tak vstoupili do nové sezóny úspěšně a nyní už můžou vyhlížet nedělní utkání s pražskou Slavií.

Hodnocení trenérů FKP:

Do prvního mistrovského utkání jsme vstupovali s vědomím, že úvod zápasu může být trošku nervózní, což se i potvrdilo. V týdnu jsme se připravovali na to, že nás v obranné fázi čeká spousta dlouhých míčů a pokud budeme chtít být v zápase úspěšní, tak tyto míče budeme muset vyhrávat. Naopak v útočné fázi jsme chtěli být trpěliví v kombinaci a být v dostatečném počtu hráčů v pokutovém území soupeře.

Přibližně prvních dvacet minut bylo skutečně hodně nervózních. Trvalo nám, než jsme přijali skutečnost, že soupeř opravdu hraje velmi jednoduchým a zároveň nepříjemným stylem, který přinášel řadu osobních soubojů a dlouhých míčů. Nám se bohužel nepodařilo využít dvě velké příležitosti ke vstřelení branky ani následnou penaltu. O to víc jsme tak soupeři dodávali energii do jeho výkonu. Druhou nařízenou penaltu, která vznikla prakticky po totožné situaci jako ta první, proměnil Mrázek a z hráčů trošku opadl tlak. Následně jsme už daleko lépe kontrolovali míč a získali tolik potřebnou trpělivost v kombinaci.

Druhý poločas začal naším tlakem a výraznou územní převahou. Dokázali jsme si vytvořit celou řadu dobrých možností, ale opět jsme je nedokázali proměnit. Tentokrát nám tedy pomohl soupeř, který si srazil centr Dolanského do vlastní brány a dal nám uklidňující dvougólové vedení. Celkově byl už náš výkon komplexnější a nápaditější, takže vedení to bylo určitě zasloužené. Jednu z řady pohledných akcí dokázal v samotném závěru využít Marek, který zvýšil na konečných 3:0.

Jsme samozřejmě rádi za vítězství i udrženou nulu. Zápas nám nabídl velmi cenné zkušenosti z hlediska obranné i útočné fáze. Rozhodně chceme kluky ocenit, že průběh zápasu dokázali mentálně ustát a udržet koncentraci na svůj výkon. Jejich nasazení bylo po celý zápas maximální a i díky tomu zaslouženě zvítězili.

28.08.2024, 10:00 / 1. kolo, ČLŽ U15

Branky: 31. Mrázek z pen., 58. vlastní, 78. Marek (Dolanský).

Žluté karty: 49. Mutinský (Meteor).

Rozhodčí: Kvaček - Zbudil, Svědiroh.