(2:2)
Team logo PCE
U-15

Tým U15 remizoval se Slavií Praha

Náš žákovský tým U15 odcestoval na svůj druhý ligový zápas na půdu Slavie Praha. Po dramatickém průběhu utkání si nakonec odvezl bod za remízu 2:2. O výsledku rozhodla už první půle, ve které padly všechny branky.

Hodnocení trenérů:

Do utkání jsme velmi dobře vstoupili. Už v 5. minutě jsme kopali po výborné akci penaltu, kterou proměnil Horák. Bohužel soupeř dokázal z první nebezpečné situace vyrovnat a následně, po krásném gólu, překlopit vedení na svou stranu. Pro nás to byla zkouška, jestli tuhle situaci dokážeme ustát a chytit zpátky rytmus hry. To se nakonec podařilo a zaslouženě jsme vyrovnali, kdy se po rohovém kopu Kaválka prosadil Kubíček.

Druhý poločas začal tlakem domácích. My jsme po zisku rychle ztráceli míče a naše hra tím působila dost kostrbatě a nepřesně. Vyzdvihnout však musíme nasazení hráčů v obranné fázi, ve které kluci bojovali o každý metr hřiště. Poslední dvacetiminutovka už ale patřila nám. Výrazně jsme zpřesnili hru a plynuleji se dostávali na útočnou polovinu, z čehož vznikali velmi nebezpečné situace v pokutovém území soupeře. Bohužel jsme je však nedokázali využít, takže zápas skončil remízou.

Nebojíme se říct, že nebezpečných situací jsme měli více než soupeř. Některé momenty vyloženě volaly po gólové radosti. V každém případě nám tento zápas nabídl spoustu informací o tom, kde se momentálně nacházíme. Konfrontaci se Slavií považujeme za takovou zpětnou vazbu k letní přípravě. Určitě jsme obstáli. V týdnu budeme pracovat na tom, aby nás poznatky z dnešního utkání posunuly zase o kousek dál. Kluky oceňujeme za maximální nasazení do úplného konce utkání. Slavii děkujeme za výborný zápas. Kéž by takhle vypadaly všechny zápasy žákovské ligy.

01.09.2024, 12:00 / 4. kolo, ČLŽ U15

Branky: 14. Vacek, 18. Šourek - 5. Horák z pen., 31. Kubíček (Kaválek)

ŽK: 5. Beneš, 69. Pěnkava - 20. Lugmayer

Rozhodčí: Wulkan - Vlastník, Ludvík