PLZ Team logo
Team logo PCE
WU-18

Juniorky v Plzni vybojovaly výhru

V prvním utkání sezony juniorky vybojovaly těsnou výhru na půdě Viktorie Plzeň.

Letní přípravu nám poznamenaly nemoci a zranění, takže ke spokojenosti bylo daleko. Některé hráčky nastoupily s nedoléčeným zraněním nebo po nemoci a na našem výkonu to bylo znát. Vstup do zápasu úplně špatný nebyl, vypracovali jsme si vyloženou šanci, kterou jsme ale neproměnili. Asi od desáté minuty ale převzaly aktivitu domácí hráčky. My jsme nebyli schopni podržet balon, hodně jsme kazili a vázla nám i organizace hry. Ke spokojenosti bylo opravdu daleko. Jednu gólovou šanci domácích jsme se štěstím přežili. Dalším důležitým okamžikem bylo, že Šárka Bálková chytila penaltu, kterou domácí zahrávali za nastřelenou ruku.

Ani začátek druhé půle nebyl z naší strany ideální, ale naštěstí jsme neinkasovali. Naopak nás poslala po standardní situaci do vedení Anička Lacinová a obraz hry se trochu změnil. Vyrovnali jsme hru a byli jsme konečně nebezpeční směrem dopředu. Bohužel jsme ve dvou velkých příležitostech na přidání pojistky selhali a tak bylo drama až do závěrečného hvizdu. Zápas jsme ale dovedli do vítězného konce.

Výhra v Plzni na úvod soutěže je skvělá, doufejme, že bude pro holky povzbuzením. Výkon zdaleka ideální nebyl, ale věřím, že se budeme zlepšovat. Holky chválíme za ubojované vítězství.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: "Za výhru na horké plzeňské půdě jsme hodně rádi. První půle se nám herně vůbec nevydařila, v naší hře byla spousta nepřesností a jednoduchých ztrát. Ve druhé půli přišlo mírné zlepšení, dostali jsme se do vedení, které jsme pak doslova ubojovali. Vynikající výkon podala brankářka Šárka Bálková, která v první půli chytila penaltu, několikrát nás podržela a byla jistá v rozehrávce."

17.08.2024, 11:00 / 1. kolo, 1. liga WU18

Branky: 54. Lacinová. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Petrželková - Brzková, Šmehylová.

100, Dobřany, Plzeň

• FC Viktoria Plzeň

Sestava není k dispozici.

Bálková - Lacinová (70. Křivská), Smejkalová, Čapková, Valentová - Vamberová, Macková, Juřičková (80. Pejřimovská) - Kozáková, Pávková, Klapková (80. Felgrová).

Autor článku: Kumpan Ondřej

Autor fotografie: Lacina Jiří