TEP Team logo
Team logo PCE
Muži A

Vysoká prohra v 10. kole v Teplicích

Nedělní duel 10. kola FORTUNA:LIGY se pardubickému týmu hrubě nepovedl. Za domácím týmem zaostával ve většině činností a odvezl si na východ Čech vysokou porážku. V dalším kole se Pardubáci utkají ve vršovickém Ďolíčku s Jabloncem.

Hráči Pardubic bohužel už od začátku tahali v Teplicích za kratší konec. Už v deváté minutě měl velkou šanci pardubický odchovanec ve službách Teplic Jan Shejbal, střelou doprostřed ovšem nechal vyniknout gólmana Jakuba Markoviče. Ten si připsal úspěšný zákrok také proti zakončení Kučery o pár minut později.

Ve 21. minutě už to domácím vyšlo. Abdallah Gning po levé straně utekl obránci a z úhlu vystřelil. I tento pokus Jakub Markovič vystihl, tentokrát ale míč vyrazil jen před sebe. Nejrychleji se zorientoval Tomáš Vondrášek, který pohotově zakončil. Ještě do přestávky bylo na domácí straně ještě veseleji, když po přihrávce Shejbala dal svůj dnešní první gól Filip Žák.

Do druhé půle sice vstoupili Pardubáci o něco aktivněji, ke gólu to ale nevedlo. Ba naopak. Krátce před hodinou hry Kamil Vacek přihrál přesně na kopačky soupeře, kterým byl Tomáš Kučera. Ten to vzal na sebe a přesnou střelou zvýšil náskok svého týmu. Tepličtí fotbalisté byli při chuti a dali ještě dvě další branky. O obě se postaral Filip Žák, ten se tak mohl radovat z hattricku.

V samotném závěru nastavení druhé půli zaznamenal za Pardubice alespoň čestný úspěch Michal Hlavatý. To ale na body ani zdaleka nestačilo, Východočeši prohráli v lize už posedmé v řadě.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Jednoznačné vítězství Teplic. Šli jsme s nějakým plánem do zápasu, že tam dáme náběhové, rychlé hráče, to se nám nedařilo. Báli jsme se hrát, neotáčeli jsme těžiště hry, hodně zbytečných ztrát. Pak jsme dostali gól, kdy jsme se nechali jednoduše u lajny obejít. Pak další gól. Museli jsme zareagovat, trošku jsme změnili rozestavení, přidali jsme do hry Černého. Patnáct minut jsme se dostávali do hry. Helešic měl velkou šanci na 1:2, tu neproměnil, pak jsme si dali takřka sami gól na 0:3 a bylo prakticky po zápase. Pak to bylo utrpení. Jsme tu chviličku, ale vidím, že na klucích to leží, nikdo vám nepomůže, budeme je muset dostat nahoru. Výsledek 1:5 je příšerný, beru to i na sebe. Chtěl jsem záměr rychlé hráče dozadu, až Černý ráz zápasu změnil, takhle to bohužel je.“

02.10.2022, 16:00 / 10. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 21. Vondrášek, 41. Žák (Shejbal), 59. T. Kučera, 73. Žák (Trubač), 82. Žák (Vachoušek) – 90+2. Hlavatý (Vacek). ŽK: 1:2 (Žák – Tischler, Černý). Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Novák.

2614, stadion Na Stínadlech

• FK Teplice

Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera (81. L. Mareček), Jukl, Shejbal (85. Kodad) – Trubač (81. Křišťan) – Žák (85. Emmer), Gning (80. Vachoušek).

Markovič – Vlček, Hranáč, Chlumecký – Kostka (46. Vacek), Hlavatý (C), Icha, Helešic (80. Kurka) – Zahradníček (80. Rosa), Tischler (46. Černý) – Sychra (69. Červenka).

Autor článku: <I>David Klier</I>