FK Pardubice
SPA Team logo
1 2
(0:0)
Team logo PCE
U19

Skvělé! Dorost U19 vyhrál na trávníku pražské Sparty!

Netradičně v pondělí byla na programu dohrávka dorostenecké ligy, ve které naše „devatenáctka“ zavítala na domácí hřiště pražské Sparty. A naši hráči dokázali na půdě vedoucího týmu soutěže zvítězit!

Utkání, do kterého naši dorostenci nešli jako favorit, se hrálo v tréninkovém centru na pražském Strahově. Domácí se mohli přiblížit zisku titulu, hosté hráli o návrat na 3. místo.

V prvním poločasu stovka diváků gól neviděla, síť se poprvé rozvlnila čtyři minuty po přestávce, kdy se po Brožově asistenci trefil Firbacher. Domácí ale reagovali rychle, Rus vyrovnal. Pardubáci však brzy našli odpověď, Machů našel v 64. minutě Brože, který strhl výhru na stranu pardubického týmu!

„Musel jsem pochválit celý tým,“ byl po utkání šťastný trenér Aleš Vencl. „Jsem moc rád, že po domácí prohře v minulém utkání s Jihlavou kluci zvedli hlavu a odměnou jim bylo vítězství nad vedoucí Spartou,“ vysvětluje.

Pardubický dorost U19 se vrátil na 3. místo, které bude hájit v posledních dvou kolech a stále může pohlížet i výš. Tuto sobotu jede tým do Ostravy k souboji proti druhému Baníku, za týden uzavře soutěž na Vinici duelem proti Dynamu České Budějovice.

Team logo Team logo

Detaily utkání

29.05.2023, 11:00 / 28. kolo, 1. CLD U19
 • Statistiky

  Branky: 56. Rus - 49. Firbacher (Brož), 64. Brož (Machů). ŽK: Penksa, Jedlička, Liling - Flaška, Pandula. Rozhodčí: Opočenský - Gunitš, Andras.

 • Diváci

  100, TCM Praha - Strahov

 • AC Sparta Praha

  Čechal – Penxa, Kukučka, Ševínský, Jedlička (76. Stárek), Tesař J. (83. Vaněk), Lilling, Feit, Osmani (56. Hruška), Michl (56. Horák), Rus.

 • FK Pardubice

  Šimon – Procházka, Tecl, Svoboda (53. Kábele), Svatoš – Míšek, Flaška, Machů (83. Halda) – Brož, Firbacher (62. Pěnkava), Pandula (83. Kožený).

Autor článku: Redakce

Sdílet článek