SPA Team logo
5 2
(2:1)

Na Letné jsme dali dva góly, na body to nestačilo

Statečný výkon ani dva vstřelené góly - nic z toho na bodový zisk na stadionu Sparty nestačilo. Z hlavního města se pardubický tým vrací s prázdnou, když domácím podlehl 2:5.

Pardubáci na Letné nastoupili v totožné sestavě, která minulý týden porazila Jablonec. Tentokrát ale Jakub Markovič čisté konto neudržel. Už v 8. minutě totiž na straně domácích zafungovala spolupráce Dánů Höjer a Sörensena, když po centru prvního jmenovaného hráče hlavou přesně zakončil právě Asger Sörensen.

Toto jednogólové vedení ovšem netrvalo dlouho. Po čtvrthodině hry se totiž k míči na pravé straně dostal Tomáš Zahradníček. Poslal míč do pokutového území, kde byl nehlídaný Dominik Janošek, který akrobatickým zakončením nedal Matěji Kovářovi šanci.

Pardubáci mohli jít překvapivě do vedení. Skvělý pas za obranu od Marka Ichy si totiž našel Dominik Kostka. Ten chtěl ještě posunout míč na Michala Hlavatého, bohužel to ale nezvládl přesně. Pokud by se mu to podařilo, tak by Hlavatý zakončoval do prázdné brány.

A hned tři minuty na to šli naopak do vedení sparťané. Jejich přesná kombinace vyústila v průnikovou přihrávku na Lukáše Haraslína. Ten předložil balón Janu Kuchtovi a brankář Markovič musel lovit míč ze sítě podruhé.

Ve druhé půli už domácí odskočili. Po hodině hry se technickou střelou na zadní tyč prosadil Lukáš Sadílek. Na tuto trefu ještě hráči Pardubic dokázali reagovat přesným zakončením Vojtěcha Sychry, to však bylo vše. Domácí tým se chvíli poté prosadil dvěma slepenými góly a stanovil konečné skóre zápasu na 5:2.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Dostali jsme pět gólů, což je velmi špatné. Celou dobu jsme se připravovali na standardní situace, že nemůžeme dělat fauly kolem vápna. Myslím, že jsme jich udělali nějakých osm, za mě úplně jednoznačně zbytečných. Z toho jsme dostali první gól. Pak jsme se vrátili do zápasu. Za stavu 1:1 podle mě přišel zlomový okamžik, kdy byl Kostka sám před bránou a bohužel nedal. Za dvě tři minuty jsme dostali gól, špatně jsme odkopli míč zezadu a Sparta to vyřešila tak, jak to měla vyřešit. V tom finále je rozdíl. Ve druhé půli jsme věděli, že musíme zůstat co nejdéle ve stavu 2:1, abychom měli šanci tady vůbec něco udělat. Jakžtakž se to vyplnilo. Nebyli jsme přesní, nedrželi jsme tolik míč jako první poločas, bylo míň kvality na míči. Opticky nás Sparta zatlačila. Potom jsme dostali zbytečný třetí gól. Vyšlo nám střídání a za minutu dal Sychrič (Sychra) krásný gól na 3:2. Následoval stejný příběh dnešního zápasu, nesmyslný faul, 4:2 a bylo po zápase. Góly byly zbytečné. Kluci odehráli dobrý zápas, ale na to se nehraje. Příští týden nás čeká další válka, tam už nemůžeme takové věci dělat. Půjde o holý život, máme doma Brno.“

15.10.2022, 19:00 / 12. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 8. Sörensen (Höjer), 26. Kuchta (Haraslín), 60. Sadílek (Haraslín), 72. Minčev (Sadílek), 74. Wiesner (Minčev) – 15. Janošek (Zahradníček), 66. Sychra. ŽK: 2:1 (Pavelka, Karabec – Hlavatý). Rozhodčí: D. Černý – Caletka, Antoníček.