1 1
(0:0)
Team logo PLZ

Máme cenný bod, remizovali jsme s účastníkem Ligy mistrů

V neděli odpoledne pardubický tým v této sezóně FORTUNA:LIGY remizoval. Stalo se tak v "domácím" prostředí, nicméně bod v souboji s Viktorií Plzeň je velmi cenný a pardubický tým se s podzimní částí sezóny neloučil s prázdnou.

Do své derniéry v domácím prostředí v Ďolíčku museli trenéři Pardubic udělat hned několik změn, ať už vinou zdravotního stavu, nebo dohody o hostování. Z toho důvodu nemohl nastoupit stoper Robin Hranáč, chyběl i nemocný Matěj Helešic. Poprvé v lize tak od první minuty nastoupil odchovanec Petr Kurka, v základní sestavě byl i Emil Tischler,

Zápas byl od začátku možná až překvapivě vyrovnaný. Hráči Pardubic se často dostávali do útočných akcí, ty ale postrádaly přesnost v předfinální fází. Plzeň sama neměla moc příležitostí, výjimkou ale byla akce z 38. minuty. To jeden z hostujících hráčů hlavičkoval do brány, ale na čáře míč odvrátil Martin Chlumecký.

I po přestávce pokračovaly v útočení oba týmy. Západočeši si vypracovali další velkou šanci po sedmi minutách, kdy po rohovém kopu z levé strany nůžkami trefil břevno JhonMosquera. To mohlo hosty mrzet dvojnásob, o pět minut později se totiž skóre měnilo na druhé straně. Petr Kurka totiž nadvakrát dostal míč k Pavlu Černému, který poslal svůj tým do vedení!

Podle očekávání hosté poté začali útočit ještě více, zatímco Pardubáci už se nikam nehrnuli. Čtvrt hodiny před koncem byl znovu v akci Mosquera, který si zpracoval přetažený centr a posunul míč na Milana Havla. Na jeho zakončení si sice Markovič sáhl, ovšem nedokázal ho vyrazit mimo tři tyče – 1:1.

V závěru mohl vedení zpět na stranu Pardubic strhnout střídající Lima, ten ale z penalty o hodně minul. Zbytek zápasu už si domácí hráči pohlídali a z utkání s lídrem tabulky tak berou velice cenný bod.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Jsme hrozně moc rádi za bod. Sahali jsme po třech, ale měli jsme hodně štěstí. Měli jsme taky svoje náznaky. V první půli měl Kostka tři čtyři průniky, kde to mohl zahrát ve větší kvalitě. Icha střílel levačkou. Plzeň ale taky měla příležitosti. Pak jsme dali gól v 57. minutě. Věděli jsme, že nemůžeme zalézt, protože by nás utloukli. Chtěli jsme být nahoře pořád aktivní. Nakonec jsme gól dostali. Za mě z takové střely... Měli větší šance, ale tak to je. Musíme bod vzít.“

13.11.2022, 15:00 / 16. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 57. Černý (Kurka) – 76. M. Havel (Mosquera). ŽK: 2:1 (Janošek, Chlumecký – Hejda). Rozhodčí: Nehasil – Vlček, Váňa.