LIB Team logo
1 1
(1:0)

Pardubický tým získal cenný bod na severu Čech!

Důležitý vstup do jarní části sezóny zvládl pardubický tým se ctí. V náročném utkání v Liberci se Pardubáci dokázali poprat se zranění Ichy v úvodu utkání a také s poločasovým vedením libereckého Slovanu. Hostujícímu týmu sice v úvodu druhé půle pomohla vlastní branka domácích, ale v dalším průběhu ukázali, že si bod opravdu zaslouží.

Začátek zápasu ve sněživém počasí více sedl domácím fotbalistům, kteří byli před bránou soupeře nebezpečnější. Už po pěti minutách hry měl velkou šanci Denis Višinský, ten se ale s míčem otočil až příliš pomalu a jeden z bránících hráčů jeho střelu dokázal zablokovat. Následovalo nucené střídání na straně Pardubic, právě po akci Višinského totiž musel vinou svalového zranění odstoupit Marek Icha.

Po dvaceti minutách hry bylo živo také u brány Liberce. Dominik Janošek rozehrál volný přímý kop na hlavu Tomáše Vlčka, jehož zakončení skončilo na břevně. Po odehrání míče ho trefil do obličeje brankář Vliegen a mohla se kopat penalta, nakonec byl ale odhalen předcházející ofsajd pardubického stopera.

Krátce před přestávkou už se skóre měnilo. Přetažený rohový kop si na zadní tyči našel Lukáš Červ. Ten poslal míč do vápna, kde se k němu po odrazu dostal Victor Olatunji, který se ze dvou metrů nemýlil.

Po výměně stran předvedli Pardubáci vylepšený výkon a už po dvou minutách dokázali vyrovnat. Dominik Janošek rozehrál rohový kop z levé strany, nikoho ze spoluhráčů sice nenašel, míč do vlastní sítě ale poslal stoper Liberce Dominik Plechatý.

Čtvrt hodiny před koncem zápasu se po chybě obránce dostal k míči Ladislav Krobot. Debutant v dresu Pardubic si navedl míč do vápna a hledal na zadní tyči Emila Tischlera, tomu ale chybělo pár kroků k tomu, aby mohl zakončit.

V samotném závěru ještě mohli hosté udeřit po nepovedené rozehrávce volného kopu, rychlý protiútok ale k přímému ohrožení svatyně Olivera Vliegena nevedl. Fotbalisté Pardubic tak na úvod jara vybojovali na horké půdě Liberce velice cenný bod.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Zhodnotil bych to jako zápas dvou poločasů. V prvním poločase komplikace, zranil se nám Icha. Dostali jsme se trochu pod tlak, domácí měli hodně standardních situací a rohů, z jednoho jsme pak inkasovali před přestávkou. V první půli jsme si zvykali na tempo, neměli jsme v přípravě tak kvalitního soupeře. O poločase jsme na hráče apelovali, že hrozně málo tlačíme, že jsme trochu bojácní. Druhý poločas jsme se hodně zlepšili a plnili věci, které jsme chtěli. Byli jsme v druhém poločase lepším týmem, měli jsme možná i více příležitostí. Bod je zasloužený a my ho bereme.“

29.01.2023, 15:00 / 17. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 40. Olatunji (Červ) – 47. vlastní (Plechatý). ŽK: 2:1 (Vliegen, Ghali – Šimek). Rozhodčí: Orel – Ratajová, Mokrusch.