(0:0)
Team logo PCE
Muži A

V Olomouci jsme sahali po výhře, ale vezeme cenný bod!

Zatímco v prvním poločasu našeho utkání v Olomouci diváci gól neviděli, po změně stran padly hned čtyři. Oba týmy se o ně podělily, blíž k výhře měli hosté, ale domácí vyrovnali v nastaveném čase po přísně nařízené penaltě. Nicméně Pardubáci se bodovým ziskem odpoutali z posledního místa tabulky.

Začátek utkání patřil domácím fotbalistům, kteří byli více na balónu. Po necelé čtvrthodině zajímavě střílel Vodháněl, jeho pokus ovšem jen proletěl kolem brány Pardubic. Další vážnější situace se odehrávaly hlavně ve druhé půlce utkání.

Ta první po hodině hry. Po rychlé akci sklepl přihrávku Bartosze Pikula Pavel Černý přímo proti noze Michala Hlavatého. Ten jednal rychle a skvělou technickou střelou poslal Pardubáky do vedení. To ale nevydrželo ani dvě minuty. Hned z další akce Hanáku totiž prostřelil Nitu Jan Vodháněl a začínalo se od začátku – 1:1!

Bláznivou pětiminutovku zakončil v 63. minutě Dominik Janošek. Ten potvrdil svou skvělou střeleckou formu a parádně zahraným volným přímým kopem na zadní tyč dal svému týmu zpět jednobrankové vedení – 1:2. Deset minut před koncem mohly Pardubice zdvojnásobit své vedení, Michal Hlavatý sice dal gól, ale předtím se nacházel v ofsajdu.

Už to vypadalo, že Východočeši dovedou do vítězného konce. Nejprve musel na tribunu protestující trenér Kováč a v samém konci šestiminutového nastavení posoudil rozhodčí souboj Hranáče s Chytilem jako penaltový. Faulovaný hráč nabídnutou situaci využil a z pokutového kopu srovnal na konečných 2:2.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Odvážíme si bod z Olomouce, za což jsme rádi, protože to je velmi kvalitní soupeř. Samozřejmě nás ale mrzí ztráta dvou bodů. První poločas byl z naší strany hodně nervózní, ale ve druhé půli jsme výkon zlepšili a byli jsme nebezpeční. Mrzí nás penalta v závěru. Co se týče červené karty, tak je mi líto, že přijdu o domácí zápas s Baníkem. Musím si na tohle dávat pozor, ale ty emoce byly v závěru veliké.“

26.02.2023, 15:00 / 21. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 61. Vodháněl, 90+8. Chytil (pen.) – 59. Hlavatý (Černý), 63. Janošek. ŽK: 1:4 (Beneš – Vacek, Kostka, Kováč, Krobot). ČK: 90. Kováč. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Mikeska.