1 1
(1:1)
Team logo OST

Počtvrté v řadě bodujeme! S Baníkem jsme vydřeli remízu 1:1

Pardubičtí fotbalisté bodují ve čtvrtém utkání v řadě. V domácím prostředí CFIG Areny Pardubáci brzo vedli, když se v 3. minutě krásnými nůžkami prosadil Pavel Černý. Ve 34. minutě rozhodčí Hocek nařídil po ruce Hranáče pokutový kop, který proměnil hostující Cadu. V druhé půli branky nepadaly, a oba týmy se tak rozešly smírně.

Pardubáci nemohli do utkání vstoupit lépe. Už ve 3. minutě se pardubický kapitán PAVEL ČERNÝ prosadil způsobem, na který si budeme všichni dlouho pamatovat. Ideální přihrávku hlavičkou od Kostky zužitkoval forvard Pardubic s noblesou, když nůžkami vymetl pavučiny v horním rohu Laštůvkovy brány – 1:0.

O deset minut později mohlo být v CFIG Areně ještě veseleji. To, když míč před vápnem ukořistil Černý, který prudkou ranou prověřil gólmana hostí. To ale nebylo vše. Akce pokračovala a Hlavatý vybídl ke skórování Janoška. Ten ale trefil pouze pravou tyč Laštůvkovy brány. Na druhé straně se pokoušel ohrozit Nitovu branku Plavšič, který mířil pouze do tyče. Hrál se pěkný fotbal, který nabízel spoustu příležitostí pro oba týmy. Další střelu Janoška zablokoval ostravský obránce.

Ve 34. minutě zahrál ve vápně rukou Hranáč a hlavní sudí nařídil penaltu. K té se postavil někdejší hráč Pardubic, Brazilec CADU. Nita stranu odhadnul, ale na ránu Cadua byl krátký – 1:1. Ve zbytku poločasu už góly nepadly a oba týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase to byly znovu Pardubice, které jako první zahrozily. Hlavatého centr z 57. minuty se snažil mezi tři tyče nasměrovat výborně hrající Černý. Jeho pokus ale skončil těsně vedle. Následně se hrál spíše opatrný fotbal, který přerušily dvě akce červenobílých, po kterých VAR přezkoumával penaltové zákroky. Ani jednou však přání pardubických fanoušků nebylo vyslyšeno.

V 86. minutě mohl být za hrdinu Dominik Kostka. Jeho nenápadná hlavička ale skončila po zákroku Laštůvky na horní tyči. O pár minut později neuspěl v pokutovém území ani Baník, a oba týmy se tak rozešli smírně.

David Mikula, trenér Pardubic: „Pomohl nám brzký gól, po kterém jsme měli další velkou šanci. Kdybychom ji proměnili, možná bychom dovedli zápas do vítězného konce. Od půlky prvního poločasu nám začal dělat problém hlubší blok Baníku, nebyli jsme schopní se přes něj dostat. Nefungovala nám hra, střední záložníci byli odstřižení. Druhý poločas se to zlepšilo, měli jsme více ze hry, ale nevybavuji si moc šancí. Nakonec je to asi spravedlivý bod, který určitě bereme. Bez hlavního trenéra Kováče jsme to zvládli, trochu jsme komunikovali, ale jinak jsme měli na střídačce rozdělené role. Osobně jsem z toho nebyl nervózní, což mě až překvapilo. Užívám si každý zápas, teď jsem to zažil z trochu jiného pohledu, musel jsem třeba více komunikovat přímo s hráči. Pro mě velká zkušenost, zvládli jsme to v pohodě.“

04.03.2023, 15:00 / 22. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 3. Černý (Kostka) – 35. Cadu (pen.). ŽK: 2:3 (Vlček, Krobot – Šín, Tijani, Fleišman). Rozhodčí: P. Hocek – L. Ratajová, M. Vyhnanovský (D. Vokoun).