1 0
(0:0)
Team logo HKR

Podruhé v sezóně jsme porazili v derby Hradec!

Veledůležité 3 body vybojovali hráči FK Pardubice v sobotním odpoledním derby. Zaslouženou výhru vystřelil svým 4 gólem v sezóně Pavel Černý, který ve druhém poločasu rozhodl po přihrávce Michala Hlavatého.

Na první šanci se nemuselo dlouho čekat. Už v šesté minutě se k centru Štěpána Harazima dostal v malém vápně Filip Novotný, jeho zakončení ale reflexivním zákrokem vytěsnil brankář Florin Nita. Úvodních dvacet minut dále patřilo hostujícím fotbalistům, žádnou další velkou šanci si ale nevypracovali.

Poté začali hrozit také Pardubáci. A v samotném závěru první půle měli velkou šanci také oni. Po autovém vhazování na pravé straně vyslal přihrávku do pokutového území Pavel Černý. Před bránou se dostal do střelecké pozice volný Michal Hlavatý, jeho pokus ale také skončil u gólmana soupeře.

Vstup do druhé půlě měli hráči Pardubic skvělý a to vyústilo v úvodní branku zápasu. Deset minut po přestávce Hlavatý vyvezl míč z poloviny hřiště a narazil si s Ichou. Následně se dostal do pokutového územi, kde si pokryl balón před obráncem a vyslal přihrávku do nebezpečného prostoru. Tam byl volný Pavel Černý a ten se střelecky prosadil i ve druhém derby v této sezóně!

Hodně soubojové utkání moc fotbalové krásy nepobralo, na to se ale historie ptát nebude. V závěru navíc vůbec poprvé v sezóně nastoupil kapitán Jan Jeřábek, který hned úspěšně absolvoval několik hlavičkových soubojů. V závěru navíc viděl červenou kartu hostující Leibl, Pardubice nakonec zvítězily s Hradcem Králové 1:0!

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): „Nezačali jsme moc dobře. Dvacet, třicet minut svazovala kluky nervozita. Moc jsme nehráli. Dostávali jsme spíše do soubojů, ke kterým má Hradec přizpůsobené hráče. Soupeř zahrával několik rohů a hodně standardek ze strany. Jak jsme to v poslední čtvrthodině první půle obrátili, tak jsme cítil, že můžeme urvat vítězství. Kluci byli dobře soustředěni. Chodili perfektně do soubojů. I když ho prohráli, tak soupeři situaci ztížili. Takhle se hraje derby. Nakonec jsme byli za naše snažení odměněni. Tři body jsou pro nás strašně důležité.“

22.04.2023, 16:00 / 28. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 56. Černý (Hlavatý). ŽK: 5:3 (Kostka, Vacek, Chlumecký, Helešic, Nita – Klíma, Leibl, Bajza). ČK: 90. Leibl (HKR). Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf.