PLZ Team logo
2 1
(1:0)

S Plzní jsme svedli zajímavý souboj, body ale nevezeme

V sobotu odpoledne sehrál pardubický tým na západě Čech další ligový souboj a podal výkon, za který se nemusí stydět. Domácí Plzeň dala klíčový gól na 2:1 až čtvrt hodiny před koncem poté, co Pardubáci ve druhé půli vyrovnali skóre a vytvořili si několik výborných střeleckých příležitostí.

Proti minulému týdnu udělali trenéři v základné sestavě jedinou změnu, Tischler nahradil Limu. Za zmínku stojí, že domácí trenér Bílek poslal do boje dva expardubáky – Cadua a Čiháka.

První poločas přinesl zajímavý fotbal, ve kterém hosté rozhodně nezaostávali, naopak, v počtu šancí zkušený domácí celek předčili. Přesto to byla Plzeň, kdo vyhrál první poločas. Ve 21. minutě vyslal do vápna centr Cadu, naskočil si na něj Kliment a domácí vedli – 1:0. Pardubáci mohli vyrovnat prakticky okamžitě. Jenže Janoškovu šanci zlikvidoval Staněk!

Ve 30. minutě po střele Dominika Janoška, kterou dokázal Jindřich Staněk vyrazit před sebe, dorazil míč do sítě Kamil Vacek! Jenže za malou chvíli signalizoval rozhodčí, že se tak stalo po ofsajdové situace a tak domácí stále vedli. Tři minuty před přestávkou bylo k vyrovnání blízko. Vacek odvážně vypálil a se Staňkovou pomocí skončil míč na břevně! A ještě než se šlo do šaten, pádil na plzeňskou branku osamocený Tischler. Bohužel, zamířil vedle!

O přestávce domácí poslali do hry 3 nové hráče a nečinností netrpěl brankář Markovič, který si ale s centrovanými míči dokázal pokaždé poradit. Radost přišla v 55. minutě. Po nebezpečném centru Michala Hlavatého se snažil zakončovat Pavel Černý, byl ale stíněný obranou. Jenže míč se odrazil k Solilovi, který propálil všechno, co mu stálo v cestě – 1:1!

Zajímavý zápas pokračoval, šance se rýsovaly na obou stranách, domácí mohli dvakrát strhnout vedení na svou stranu a štěstí se na ně usmálo v 75. minutě. Holík odcentroval na Havla a bylo to 2:1. V závěru se Pardubáci snažili o vyrovnání, hráli s obhájcem titulu otevřenou partii, ale skóre se srovnat nepodařilo.

I po druhém utkání zůstává pardubický tým bez bodu, ani kvalitní výkony bez dobré koncovky na zisk nestačí. Další souboj čeká na Pardubáky v neděli 14. 8. 2022 od 16:00 hod. v Ďolíčku proti Slovanu Liberec.

Jaroslav Novotný, trenér Pardubic: „Odehráli jsme velice dobré utkání s tím, že jsme sahali po bodu. Ale tentokrát byli domácí šťastnější a zvítězili. V prvním poločase jsme měli víc šancí, které jsme neproměnili, ale potom dostali lacinou branku. Balon do kapsy, nepohlídaný hráč a domácí vedli 1:0. Pak jsme měli několik příležitostí skóre vyrovnat, ale to se nám nepodařilo. Do druhého poločasu jsme zase vstoupili dobře, podařilo se nám protrhnout smůlu a vstřelili jsme branku. Potom si zase necháme po autu dát takový laciný gól. Šance Plzně byly až hlavně po 70. minutě. Do stavu 1:1 jsme domácí do velkých šancí nepustili. Je škoda, že jsme si aspoň bod neodvezli.“

06.08.2022, 16:00 / 2. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 21. Kliment (Cadu), 75. M. Havel (Holík) – 55. Solil. ŽK: 1:2 (Dedič – Toml, Hlavatý). Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Líkař.