CEB Team logo
3 1
(1:0)

Prohra v posledním kole, z jihu se tým vrací bez bodů

Nebylo to vydařené nedělní odpoledne. Pardubáci jeli na jih Čech s cílem bodovat, ovšem domácí tým podal velmi dobrý výkon a vyhrál 3:1, když za hosty snižoval v závěru Hranáč. Tým půjde do nadstavby z předposledního místa a první duel ho čeká za týden v Teplicích.

Bez vykartovaného stopera Tomáše Vlčka na jihu Čech Pardubáci nezačali špatně. Už po čtvrthodině hry po rychle rozehraném autovém vhazování z pravé strany centroval Michal Hlavatý. Denis Darmovzal na zadní tyči zakončil přesně, praporek asistenta rozhodčího ale ihned šel nahoru a pískal se ofsajd.

Zanedlouho poté zahrozilo taktéž Dynamo, když ve vápně hostů zůstal volný Penner, jeho střela z první ovšem skončila vysoko nad. V závěru první půle už se ale domácí mohli radovat. Po nedůrazu v obraně Pardubic se balón odrazil k noze Marcela Čermáka, který pohotově zakončil.

Hned po pauze měli domácí fotbalisté hned dvě slibné šance, ani v jednom případě však Nita zasahovat nemusel. Na druhé straně se k odraženému míči za pokutovým územím dostal Matěj Helešic, pokus mířený na přední tyč zastavil obránce.

Tato šance zůstala nevyužita a o pár desítek sekund později znovu udeřili Jihočeši. Hellebrand našel v pokutovém území Patrika Čavoše, ten se rychle otočil a tvrdou ranou nedal Nitovi šanci. V 67. minutě si Marcel Čermák znovu našel volný prostor v pokutovém území a levačkou prostřelil Florina Nitu už podruhé, čímž dal svému týmu tříbrankový náskok.

Šanci na zdramatizování měl necelých dvacet minut před koncem střídající Vojtěch Sychra. Ten dostal centr na zadní tyč a zakončoval do poloodkryté brány, brankář Martin Janáček se ale dokázal přesunout a skvělým zákrokem míč vykopl. V samotném závěru se ještě po rohu prosadil Robin Hranáč, tento gól však pro Pardubáky přišel až příliš pozdě. Z Českých Budějovic si tak vezou prohru 1:3 a do nadstavby půjdou z 15. pozice.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Do prvního gólu soupeře jsme hráli dobře. Škoda, že naše branka padla z ofsajdu. Budějovice si za tím šly víc. Předčili nás v soubojovosti a agresivitě, což je pro mě smutné zjištění. Přehrála nás záložní řada soupeře. Na venkovních hřištích vždy dostaneme první gól, o kterém to v české lize je.“

30.04.2023, 15:00 / 30. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 42. M. Čermák, 54. Čavoš (P. Hellebrand), 67. M. Čermák (V. Hora) – 89. Hranáč (J. Jeřábek). Rozhodčí: Zelinka – Hurych, Mikeska.