0 1
(0:0)
Team logo PCB

V derby rezerv byli šťastnější Pardubáci!

V sobotním dopoledni se ve sportovním areálu Bavlna utkaly rezervy prvoligových východočeských týmů. Vzhledem k reprezentační přestávce se v sestavách objevilo více hráčů ze širších kádrů A mužstev. Vyrovnané utkání, které přineslo minimum šancí, rozhodl v poslední minutě základní hrací doby hrající asistent Pardubic Ondřej Vencl z přímého kopu!

První vážnější šanci zápasu měli domácí v 17. minutě, kdy zahrával trestný kop Hájek, ale jeho pokus vytlačil Šmíd těsně vedle své branky na roh. Míč na svých kopačkách měli více hosté, ale finální fáze jim nevycházela. Za zmínku stojí již jen vysunutí Rosy na Limu v poslední minutě první půle, ale domácí obrana Brazilcovu střelu zablokovala.

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli. Votroci měli několik rohů, či nepřesné pokusy z kopaček Trusy. Naopak na druhé straně mohl v 62. minutě dostat hosty do vedení Costa da Rosa, ale jeho křížná přízemní střela, která doslova volala po gólu, skončila těsně vedle domácí svatyně. Když se již zdálo, že zápas stejně jako na podzim spěje k bezbrankové remíze, tak přišel faul hradeckých na Sychru, míč si postavil Vencl a jeho dělovka s pomocí lehké teče domácí zdi skončila v šibenici - 0:1! Pardubičtí tak mají na jaře ze čtyř zápasů dvě výhry venku a dvě remízy doma. Příští neděli je Pod Vinicí čeká v důležitém zápase Benešov.
Pavel Němeček, trenér Pardubic:"Pro nás utkání skončilo nejlépe jak mohlo. V poslední minutě derby trefit vítězství z přímého volného kopu je prostě fantastické. Jinak si myslím, že utkání bylo herně vyrovnané. Oba dva týmy měly hodně ztrát a příliš nebylo herní kvality. Šance, ke vstřelení branek jsme ale měli více a v závěru se k nám přiklonilo štěstí."

25.03.2023, 10:15 / 19. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 90. Vencl. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Havlík z Dačic (Tesař, Janíček). Delegát: Vaniš z Holic.