(3:0)
Team logo PCE
Muži A

V Mladé Boleslavi vysoká prohra

Ke čtvrtému přípravnému utkání se Pardubáci vydali do města automobilů, kde se utkali s místním výběrem FK Mladá Boleslav. Proti tradičnímu ligovému mužstvu doplatili hlavně na bránění standardních situací a nakonec vysoko prohráli.

Vstup do zápasu neměli hráči Pardubic špatný. Aktivní byl na hrotu útoku David Huf, který se na konci první desetiminutovky dokázal otočit s míčem v pokutovém území, jeho zakončení se ale neujalo. O pár desítek sekund později se tak rozhodl pro přihrávku, ani levonohý pokus Kamila Vacka však nenadělal brankáři Polačkovi problémy.

Následně se ale hra začala odehrávat více u branky Viktora Budinského, což vyústilo v několik rohových kopů. A z těch dokázali fotbalisté Mladé Boleslavi vytěžit maximum. Během devíti minut se totiž hned dvakrát po rohu dokázal prosadit Denis Donát - 2:0.

Tlak domácích pokračoval. Po přetaženém centru Fulneka z pravé strany zakončoval zblízka Ondřej Karafiát, jeho pokus ale konečky prstů vyrazil Budinský na roh. A z toho hráči Boleslavi udeřili potřetí, tentokrát hlavou přesně zakončil David Šimek - 3:0.

Do druhé půle naskočila v dresu Pardubic obměněná sestava a stejně jako ve Feuchtu proti Fürthu rychle inkasovali. Ex-pardubický Tomáš Ladra v pokutovém území soupeře patičkou našel Davida Pecha a jeho přízemní střela skončila u tyče - 4:0.

Poté už se hra trochu vyrovnala a po delší době zahrozili také Pardubáci. Po hodině hry rozehrál rohový kop z levé strany Michal Hlavatý přímo na hlavu Martina Tomla, jehož tvrdá hlavička skončila na horní tyči boleslavské svatyně.

Ve zbytku utkání měli fotbalisté domácích další gólové šance, Viktor Budinský ale vytáhl hned několik úspěšných zákroků a další míč za svá záda tak nepustil. Pardubice tak ligovému soupeři v kombinované sestavě podlehli 0:4.

06.07.2022, 11:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

17. Donát, 26. Donát, 43. Šimek, 47. Pech. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Starý - Slavíček, Novák.

150, Městský stadion Mladá Boleslav

• FK Mladá Boleslav

Polaček (62. Lichtenberg) – Fulnek, Šimek (77. Coňk), Suchý (62. Jahić), Karafiát (62. Rolinek) – Pech (62. Látal), Donát (46. Dancák), Matějovský (62. Darmovzal), Vaníček (46. Preisler) – Ladra (62. Stránský), Mašek (77. Dufek).

• FK Pardubice

I. poločas: Budinský – Halász, Míka, Vlček, Kurka – Tischler, Vacek - Mareš, Chvěja, Sychra - Huf. II. poločas: Budinský - Halász, Toml, Hanč, Svoboda - Solil, Vlček (72. Tischler) - Tischler (61. Lee), Hlavatý, Helešic - Černý.

Autor článku: Redakce