2 2
(1:1)
Team logo OLO

S rezervou Olomouce jsme na Vinici remizovali

V dalším přípravném utkání se pardubický tým představil na Vinici, kde v sobotu dopoledne hostil rezervu Sigmy Olomouc. S druholigovým soupeřem se Pardubáci rozešli nerozhodně po výsledku 2:2.

Pardubickému týmu chybělo několik hráčů, navíc nastupoval do utkání po náročné přípravě. Přesto to byli domácí, kdo byl v prvním poločasu aktivnější a již v 11. minutě šli do vedení po chytré Tischlerově hlavičce. Jenže vedení Pardubákům do konce poločasu nevydrželo – ve 36. minutě prostřelil Markoviče Hadaš a poločasový výsledek zněl 1:1.

O přestávce udělali domácí trenéři dvě změny, na hrot šel Huf a Mareše vystřídal Sychra. A po několika desítkách vteřin přišla situace, po které měli domácí šanci jít do vedení z pokutového kopu. Hlavatý tuto situaci využil a Pardubice vedly 2:1. Ale jen chvilku… Za pár minut totiž olomoučtí mladíci vyrovnali a stav 2:2 svítil na ukazateli skóre již od 50. minuty.

Ve zbytku utkání se domácí snažili strhnout vedení na svou stranu, ale nepodařilo se. Nejblíže k třetímu gólu v hostující síti měl chvíli před koncem Chvěja, ale jeho dělovka se jen otřela o hanáckou tyč…

09.07.2022, 11:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

11. Tischler, 47. Hlavatý (pen.) – 36. Hadaš, 50. Zlatohlávek. Rozhodčí: Orel - Poživil, Matoušek.