GAL Team logo
0 0
(0:0)

S Galatasaray jsme sehráli remízový zápas

Očekávané měření sil mezi pardubickým týmem a tureckým Galatasaray skončilo bezbrankovou remízou. Souboj se odehrál v rakouském Bad Waltersdorfu a východočeský tým v něm nehrál druhé housle. V závěru mohli naši hráči strhnout výhru na svou stranu, ale v koncovce neměli štěstí.

Pardubičtí trenéři poslali do začátku utkání sestavu, která očekávanému tlaku Galatasaray nepodlehla a vedla se soupeřem otevřenou partii. A o víc – hráči si dokázali vybojovat střelecké příležitosti. Tu první měl už ve 3. minutě Hlavatý, jeho pokus mířil jen do rukou brankáře Koruka.

Ve 20. minutě byla šance Pardubáků ještě větší, nejprve vystřelil slabě Mareš, ale vzápětí se dostal k míči Černý. Jeho pokus měl razanci, bohužel mířil do rukou gólmana. Hrálo se běhavé utkání, kde byla vidět kvalita soupeře, který nutil náš tým k občasným chybám v rozehrávce, ale s každou svízelnou situací si defenziva poradila. Velkou šanci měl turecký tým těsně před poločasem, kdy Cicaldau zamířil do břevna.

Poločas přinesl očekávané změny v sestavě obou celků, obraz utkání se ale nezměnil. Byla to otevřená partie, v trvalém horkém počasí navíc fyzicky náročná. Na hrotu Galatasaray operoval Gomis, bývalý spoluhráč Thierry Henryho a Karima Benzemy z francouzské reprezentace, ale ani on se proti Budinskému neprosadil.

Kdo by s myslel, že Pardubáci hráli v utkání druhé housle, plete se. Český tým soupeři zdatně sekundoval a posledních minutách to byl právě on, kdo mohl strhnout výhru na svou stranu. Největší šanci k tomu měl krátce před koncem Huf, který skvěle vyskočil na Vackův centr, turecký gólman ale s největší námahou vytáhl hlavičku na roh.

Pro pardubický tým to bylo předposlední utkání, generálka na start FORTUNA:LIGY ho čeká tuto sobotu, kdy od 17:00 hod. hostí na Vinici druholigovou Vlašim.

19.07.2022, 18:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Bez branek. ŽK: Černý.