(0:0)
Team logo VLA
Muži A

V generálce na start ligy jsme porazili Vlašim

Pardubický tým má za sebou generálku na start FORTUNA:LIGY. V sobotu dopoledne přijela na Vinici Vlašim a po bezgólovém poločasu se diváci po změně stran dočkali. Trefili se Lima a Huf, což znamená, že poslední přípravné utkání skončilo naší výhrou 2:0.

Nakolik sobotní pardubická sestava splňuje představu trenérů o základní jedenáctce pro start ligy, to vědí jen oni sami. Každopádně i v generálce došlo na jeden test, když do týmu dorazil na zkoušku slovenský stoper Jakub Luka, který jako jeden z mála strávil na trávníku celých 90 minut.

Druholigová Vlašim, která minulou sezónu prožila na špičce tabulky a v baráži se dokonce pokoušela o postup mezi elitu, podala na Vinici dobrý výkon. Pardubice však přesto byli aktivnější, jenže v prvním poločasu se jim obranu soupeře překonat nepodařilo. Naopak, ve 25. minutě měli štěstí, když Suchanovu šanci musel hasit na brankové čáře Bernardo Rosa. Osm minut před pauzou mohli jít domácí do vedení, ale krásnou akci Janošek – Vacek zastavil brankář Vágner fantastickým zákrokem.

Přestávka přinesla šest změn na straně domácích, divákům se líbil pohyblivý Leandro Lima, ale na gól se dlouho čekalo. Až v 68. minutě Matěj Helešic rozehrál rohový kop, míč propadl až na hranici pokutového území, kde byl Lima. A jeho střela skončila v síti – 1:0!

Krátce na to se do koncovky tlačil Huf, ale neuspěl. Ale gól si v tomto utkání přece jen připsal. V 88. minutě vyslal Janošek dopředu Limu, který zasprintoval a přihrávkou na zadní tyč našel úplně volného Hufa – 2:0. Byla to poslední gólová akce předligové generálky a fanoušci se mohli rozejít s vědomím, že Pardubáci vyhráli o dva góly.

23.07.2022, 10:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

68. Lima, 88. Huf. ŽK: 1:1 (Sychra – Suchan). Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček.