3 2
(2:0)
Team logo SPB

První výhra v Tipsport lize nad Spartou B

V pátečním dopoledni na hlavní hrací ploše stadionu Pod Vinicí zahájil pardubický celek Zimní Tipsport ligu 2023. V úvodním utkání přivítal druholigovou rezervu pražské Sparty. Domácí celek nakonec zvítězil těsně 3:2 a připsal si první tři body do tabulky skupiny C.

Pardubický celek do zápasu vstoupil s několika testovanými hráči velmi aktivně a hned ve třetí minutě vyslal Sow za obranu míč na nabíhajícího Sychru, který s přehledem překonal Tůmu - 1:0. Ve 12. minutě pak hezkou akci domácích zakončil Kapanga střelou do břevna. Ve 22. minutě musel nuceně střídat zraněný Helešic, kterého nahradil Rosa. Druhý gól zápasu přidal Šimek, který se přesně trefil ve 35. minutě - 2:0. Do šaten tak šli spokojenější domácí.

Ti do druhé půle udělali mnoho změn v sestavě a souhra již nebyla taková, jako v první půli. V 56. minutě měl na kopačce snížení Ondřej Novotný, který loňskou zimní přípravu absolvoval v Pardubicích, ale neprosadil se tehdy, ani nyní v zápase. Stejně tak se mu vedlo v 63. minutě, kdy ho zblízka vychytal Šimůnek. V 80. minutě domácí měli výhodu trestného kopu z hranice vápna a Dominik Janošek ukázal, kde je jeho parketa a míč z jeho kopačky zapadl přesně do šibenice i s pomocí břevna - 3:0! Deset minut před koncem se tak zdálo, že je o výsledku rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Domácí v závěru začali zbytečně kazit a navíc v 84. minutě lobem z půlky hřiště "nachytal" gólmana Šimůnka Cissé - 3:1. V nastavení pak další chybu Šimůnka v rozehrávce ztrestal znovu Cissé - 3:2! Ve zbytku nastavení již domácí celek těsnou výhru uhájil a potěšil bezmála dvě stovky diváků.

25.11.2022, 10:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

3. Sychra, 35. Šimek, 80. Janošek - 84. a 90. (+1) Cissé. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Vokoun z Kladna (Machač, Hádek).