TEP Team logo
1 1
(0:1)

Ve druhém utkání Tipsport ligy jsme remizovali s Teplicemi

V rámci druhého utkání zimní Tipsport ligy 2023 zavítali hráči trenéra Radoslav Kováče do Xaverova, kde se v dopoledních úterních hodinách střetli s FK Teplice. Červenobílí sice v poločase vedli zásluhou Tomáše Solila. Tepličtí ale dokázali v závěru zápasu srovnat střelou Kodada, a oba celky se tak rozešly smírně. Po dvou utkáních letošní Tipsport ligy mají Pardubice v tabulce skupiny C 4 body.

Pardubický tým vstoupil do utkání aktivně. Přesto si první větší šanci zápasu vytvořili tepličtí, když zpoza vápna střílel Křišťan. Viktor Budínský si ale s jeho ránou poradil. Pro Pardubice začal první poločas smolně. Po 17 minutách hry musel vinou zranění střídat Adam Lupač, kterého nahradil Rosa. Poté se pardubičtí dočkali první branky. Velký přehled prokázal Colet Kapanga, který vysunul nikým nehlídaného Tomáše Solila. Ten z bezprostřední blízkosti dopravil míč za záda Muchy – 0:1. Následně byl blízko navýšení náskoku Hlavatý, který ale hlavou teplického gólmana nepřekonal. Do konce první půle se už nic zajímavého nestalo, a Pardubice tak odcházeli do šaten spokojenější.

První vážnější šanci druhého poločasu si vytvořili znovu pardubičtí. V 57. minutě Šimek v malém vápně vybídl ke skórování Limu, ale jeho střelu hráči Teplic nadvakrát zblokovali, a nedovolili tak Pardubicím vstřelit druhý gól. O chvíli později na druhé straně nebezpečně střílel Vachoušek. Jeho střelu ale těsně vedle brány tečoval Rosa. Pardubický Janošek byl dalším, kdo ohrozil brankáře Muchu. Jeho střela z dvaceti metrů ale našla pouze připraveného gólmana Teplic. V 81. minutě se svěřenci trenéra Jarošíka dočkali vyrovnání. Trubač naservíroval balón Ladislavu Kodadovi, s jehož střelou k bližší tyči si Budínský neporadil. I přes snahu obou týmů o překlopení vedení na svou stranu do konce utkání diváci už branku neviděli, a oba týmy se tak rozešli smírně 1:1.

29.11.2022, 10:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

81. Kodad – 20. Solil. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Šafránková.