VLA Team logo
1 2
(1:1)

A-tým se s rokem rozloučil výhrou, porazil Vlašim

V posledním utkání Pardubic v zimní Tipsport lize bylo k vidění hodně střeleckých pokusů a také branek. Pardubičtí fotbalisté zakončili tento kalendářní rok vítězstvím a prvním místem ve skupině C. Výhru proti Vlašimi brankami řídili Koukola a Hlavatý.

První velkou příležitost zápasu si vytvořil pardubický Vojtěch Sychra, jehož střelu vlašimský brankář vytěsnil. Nedlouho poté měly Pardubice štěstí. Vlašimští hlavičkou z bezprostřední blízkosti orazítkovali břevno Markovičovi brány. Ve 28. minutě šli hráči pod vedením Radoslava Kováče do vedení. Robin Hranáč unikl po levé straně hřiště a přesnou přihrávkou našel skvěle postaveného Tomáše Koukolu, jehož střela skončila v síti. Už už se zdálo, že červenobílí půjdou do šaten spokojenější. Tři minuty před přestávkou ale Tomáš Smejkal utekl pardubickým obráncům a dopravil míč za záda gólmana Pardubic.

Druhý poločas nabídl hned několik střeleckých pokusů. Za zmínku stojí například únik Davida Hufa. Jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla. Následovalo hned několik standardních situací Pardubic, avšak z žádné z nich se Pardubákům nepodařilo skórovat. Nejblíže úspěchu měl znovu Huf z přímého kopu, ale gólman Vlašimi byl proti. V 77. minutě se pardubičtí dočkali. Po velkém tlaku se prosadil Michal Hlavatý, který si našel balón před brankou a neomylně zavěsil. Poté mohl Hlavatý druhým gólem v zápase pečetit pardubické vítězství, ale jeho svižná střela našla jen rukavice vlašimského gólmana. Do konce utkání se už nic zajímavého nestalo, a Pardubice se tak rozloučily nejen s Tipsport ligou, ale i s tímto rokem vítězně

02.12.2022, 10:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 42. Smejkal – 28. Koukola, 77. Hlavatý. ŽK: 0:1 (Huf). Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Leška.