3 1
(1:1)
Team logo ZIZ

Po sněhové nadílce přišla výhra v generálce

V sobotu od 13:00 hodin sehráli Pardubáci poslední přípravný zápas před jarní částí FORTUNA:LIGY. Z důvodu prudkého sněžení se utkání odehrálo na umělé trávě v Ohrazenicích. Pardubice i třetí duel v průběhu zimní přípravy zvládly vítězně, když se o branky postarali Černý, Janošek a Krobot

Do utkání vstoupil lépe domácí celek, který si hned v úvodu vytvořil několik střeleckých příležitostí. Nejblíže vstřelení gólu byl Pikul, který dvakrát během jedné akce orazítkoval tyč. Následně se po rohovém kopu pardubičtí dočkali úvodní branky. O tu se v 10. minutě postaral Pavel ČERNÝ, který si naběhl na Janoškův centr z právě strany a překonal brankáře hostí. Poté zápas moc fotbalovosti nenabídl. Hřiště, které bylo zahalené v bílém sněhovém kabátu příliš technickému fotbalu nesvědčilo. Ve 40. minutě soupeř trestal. Po zaváhání pardubické obrany se z protiútoku prosadil Bazal a stanovil tak poločasový výsledek – 1:1.

Po změně stran to byli hráči trenéra Kováče, kteří tlačili na pilu. Střely Hlavatého a Janoška však k brance nevedly. Ve 70. minutě dostali Pardubice příležitost v podobě penalty, nařízené po faulu na Pikula. Té se chopil Dominik JANOŠEK a vrátil střelou doprostřed brány vedení na pardubickou stranu. A 79. minuta znamenala pro Kováčovu partu uklidnění. Po rohovém kopu, který z pravé strany zahrával Helešic si na bližší tyč naběhl Ladislav KROBOT, který nachytal žižkovského brankáře, a upravil tak na konečných 3:1.

21.01.2023, 13:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

10. Černý, 70. Janošek (p.k.), 79. Krobot - 40. Bazal. Rozhodčí: Klíma - Leška, Šimáček.