BRN Team logo
0 2
(0:1)

Výhra v Brně, porazili jsme Zbrojovku!

Dramatická bitva, která se odehrávala v neděli v podvečer na brněnském trávníku, skončila skvělým vítězstvím pardubických barev. Dva góly si Pardubáci rozložili do obou poločasů a získali tři body! Florin Nita navíc kryl dvě penalty brněnskému Řezníčkovi!

Do utkání za vydatného deště vstoupili lépe fotbalisté Pardubic. Jejich soupeř byl hodně pasivní a proto mohli hosté často kombinovat na útočné polovině. První větší šanci si po přihrávce Janoška vytvořil Hlavatý, který zamířil mimo. O pár desítek sekund později chyboval při rozehrávce brankář Berkovec a záložní dvojice hostů zahrozila podruhé. Michal Hlavatý tentokrát chtěl gólmana Zbrojovky obejít, to se mu ovšem nepodařilo.

Pardubáci nepolevili a nadále se snažili o vstřelení úvodní branky zápasu. Což se jim podařilo! Po centru Dominika Janoška od rohového praporku sice hlavičku Robina Hranáče vytáhl brankář Martin Berkovec na tyč, bohužel pro domácí ale jen k Martinu Chlumeckému, který pohotově doklepl míč do sítě a poslal svůj tým do vedení!

Domácí tým vyběhl na hřiště po přestávce jako vyměněný a obraz hry se úplně otočil. Byly to Pardubice, kterým se nedařilo udržet míč na kopačkách. Naopak Zbrojovka byla při chuti a snažila se o vyrovnání, žádnou velkou šanci si ale nevypracovala.

To platilo do 68. minuty. Jan Jeřábek v pokutovém území nešťastně fauloval domácího Alliho a rozhodčí Szikszay nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Na ten si balón postavil kanonýr Jakub Řezníček. Penaltu poslal na svou levou stranu, tam ale skočil brankář Nita, který si připsal úspěšný zákrok!

Zcela identická situace se opakovala o pouhých šest minut později. Tentokrát sám Florin Nita fauloval Řezníčka a po zásahu VAR se pískala další penalta. Tu si znovu postavil brněnský kapitán Jakub Řezníček a výsledek byl stejný. Florin Nita pokutový kop chytil! Pardubická euforie málem rychle opadla, neboť chvíli poté rozvlnil síť Alli, ten však byl v ofsajdu.

Zbytek utkání už si Pardubáci pohlídali. Zbrojovku nepustili do žádné gólové šance a naopak sami hrozili z protiútoků. Jeden takový vyústil v zakončení střídajícího Emila Tischlera, který sice neskóroval, jako pravý útočník se ale zachoval Ladislav Krobot. Ten pohotově hlavou dorazil míč za brankovou čáru a stanovil konečný stav utkání na 2:0 pro Pardubice.

Radoslav Kováč (trenér Pardubic): "Byl to psychicky velmi těžký zápas, první půli jsme zvládli výborně, dali jsme konečně první branku venku, což bylo hrozně důležité. Brno bylo v první půli hodně pasivní, po přestávce přidalo na agresivitě, z toho pramenily naše chyby a nařízené penalty, které zlikvidoval vynikající Nita. Je to démon a díky němu jsou naše naděje na záchranu zase vyšší. Ve hře je stále devět bodů, teď se musíme připravit na domácí utkání se Zlínem, které bude velmi důležité."

14.05.2023, 15:00 / 32. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 34. Chlumecký, 90+5. Krobot. ŽK: 1:2 (Štěrba - Hlavatý, Nita). Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Volf. Delegáti: Kolbaba a Rumplík.