OST Team logo
2 4
(1:1)

Na závěr nadstavby jsme porazili Baník a vezeme tři body!

Na Baníku jsme prohrávali od první minuty, ovšem našemu týmu se povedl skvělý obrat! Jeho výsledkem je, že se nám podařilo v posledním utkání nadstavby porazit domácí tým a v konečném účtování končíme po nadstavbě na 14. místě.

Vstup do zápasu se Pardubákům vůbec nepovedl. Už po dvaceti sekundách totiž domácí Muhamed Tijani dostal k míči na útočné polovině. Nenechal nic náhodě, rychle vnikl do pokutového území a tvrdou ranou levačkou nedal brankáři Jakubu Markovičovi šanci.

Zanedlouho mohlo být vyrovnáno, když se na konci centru Sychry objevil Denis Darmovzal, toho ale skvělým zákrokem vychytal Martin Hrubý. Další práci měl na druhé straně také pardubický Markovič, ten si poradil jak se zakončením Tijaniho, tak následně s pokusy Fleišmana a Jurošky.

Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, proti ovšem byl Denis Darmovzal. Ten si našel prostor mezi obránci a dostal míč od Vojtěcha Sychry. Zachoval chladnou hlavu a přehodil vyběhnutého brankáře Baníku.

A v tomto trendu Pardubáci pokračovali i po přestávce! Hned tři minuty po začátku druhé půle si Ladislav Krobot navedl míč na svou silnější pravou nohu a přízemní ranou otočil stav utkání! Netrvalo to dlouho a Hrubý lovil míč ze sítě potřetí, když se k přetaženému centru dostal Darmovzal a ten znovu pálil přesně – 1:3!

Domácí ještě snížili po ruce Helešice v pokutovém území z penalty díky Tijanimu, odpověď Pardubic na sebe ale nenechala dlouho čekat. Hodně aktivní byl střídající David Huf, který nejdříve dvakrát prověřil gólmana soupeře. A když to nevyšlo jemu, tak si vyzkoušel také roli nahrávače, v 83. totiž skvělým pasem našel ve vápně Leandra Limu. Ten pálil přesně a svou první trefou v české nejvyšší soutěži stanovil konečný stav zápasu na 4:2 pro Pardubice!

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): „Zápas s Baníkem jsme zvládli i díky tomu, že kluci k tomu výborně přistoupili. Věděli jsme, že zápas nemůžeme podcenit, chtěli jsme to odehrát zodpovědně, týmově, pracovitě i sebevědomě. Hráči to vzali za své i přesto, že jsme v úvodu brzy prohrávali. Dnes jsme nechali některé hráče na lavičce, střeďáci nás táhnou celé jaro, potřebovali si odpočinout. Ale líbili se mi všichni střídající hráči, kteří na jaře nedostávali tolik prostoru, jako Tischler, Helešic, Krobot a další. Teď nás čeká baráž, chceme se na ni dobře připravit a věřím, že zůstaneme lize.“

28.05.2023, 17:00 / 35. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 1. a 74. z pen. Tijani - 45. a 51. Darmovzal, 48. Krobot, 83. Lima.

ŽK: 2:2 (Buchta, Holaň - Vlček, Janošek).

Rozhodčí: Krejsa - Slavíček, Pochylý.

Delegáti: Míka a Trčka.