1 1
(1:0)
Team logo PCB

Remíza rezervy v Benešově

Pardubická rezerva i po pěti kolech drží neporazitelnost, když tentokrát přivezla bod z Benešova. Hosté se museli na lavičce obejít bez dočasného trenéra A týmu Pavla Němečka a tak tým vedl asistent Ondřej Vencl. První půle nepřinesla žádný extra fotbal, ale ve druhém se hra obou celků zvedla. Na rychlý gól domácích, zareagovali hosté až v závěru.

Do vedení šli domácí již ve třetí minutě, kdy po chybě v rozehrávce unikl Dušek a otevřel skóre - 1:0. Jinak se v první půli hrálo převážně ve středu pole a bez šancí. Začátek druhé půle patřil hostům, kteří se dostávali do hry a z toho plynula jejich převaha. Už ve 48. minutě po rohu gólman zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Tomla. Hned z protiútoku ale hosty podržel gólman Šmíd. Další náznaky akcí k vyrovnání nevedly. Až po vyloučení domácího hráče se střelou k tyči prosadil Toml - 1:1. Pardubická rezerva tak získala další cenný bod z hřiště soupeře.

Ondřej Vencl, asistent trenéra FK Pardubice B: "V Benešově nás čekalo další velmi těžké utkání. Věděli jsme, že soupeř bude od začátku napadat naší rozehrávku. Úvod utkání se nám hrubě nevydařil a brzy jsme inkasovali po individuální chybě. Celý první poločas jsme se nedokázali vyrovnat s presinkem a celkovou hrou soupeře a zaslouženě jsem odcházeli do šatny za stavu 1:0. Do druhého poločasu jsme udělali pár taktických změn a náš výkon se rapidně zlepšil. Byli jsme odvážní v rozehrávce, přesní v mezihře, z čehož pramenili naše šance. Po zásluze jsme utkání vyrovnali a dále dominovali ve druhém poločase. Bod bereme a už se připravujeme na další zápas proti Teplicím B."

03.09.2022, 10:15 / 5. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 3. Dušek - 79. Toml. ČK: 1:0 (76. Kulhavý). ŽK: 2:3. Rozhodčí: Lovětínský z Českého Rudolce (Kotalík, Vnuk). Delegát: Skalák z Plané nad Lužnicí.

140, stadion Benešov

• SK Benešov

Diviš (C) – J. Vosáhlo, Kulhavý, Sládek, Dušek (74. Stejskal), Radimský, Roháč, O. Vosáhlo (62. Konopásek), Nazarenko (84. Jacobovici), Kubiš, Krunert.

Šmíd - Halász, Řehák, Toml, Hrnčíř - Jarkovský - Chvěja (71. Karch), Štichauer, Novák, Kurka (46. Nana) - Stýblo (56. Lupač).