1 0
(0:0)
Team logo PCB

Těsná prohra rezervy v Chlumci

V dalším utkání ČFL zajížděla posílená pardubická rezerva do Chlumce nad Cidlinou. V nedělním dopoledni za deštivého počasí se hrál zajímavý a vyrovnaný zápas, který rozhodla penalta pro domácí na začátku druhé půle. Pardubičtí své šance neproměnili a tak museli přijmout druhou prohru v řadě.

První velkou šanci měli domácí po hlavičce Bastina, ale Šmíd vynikajícím zákrokem na brankové čáře zabránil gólu. Chvíli poté na druhé straně nedotáhl ke vstřelení branky kombinační akci hostů Nana. Následně se na zákrok na něj ve vápně mohla pískat penalta, ale nestalo se tak. I nadále se hrál rychlý fotbal a domácí orazítkovali tyč pardubické branky. Poté do konce poločasu měli převahu hosté, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. A pět minut po přestávce se pískala penalta pro domácí, kterou bezpečně proměnil Bastin. Hosté nadále hráli o vyrovnání, ale domácí těsnou výhru udrželi, k čemuž jim pomohlo i vyloučení Limy v 73. minutě po druhé žluté kartě.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: "Myslím si, že celkově to bylo herně kvalitní utkání od obou týmů. My jsme v prvním poločase přežili tři šance soupeře. Sami jsme si také vytvořili dobré situace, ale bez efektu. Druhý poločas jsme soupeři darovali penaltu. Herně jsme byli lepší, vytvořili si další šance, ale bohužel jsme opět narazili na špatné proměňování. Nejvíc nás může mrzet to, že ani z velmi dobrých šancí nevstřelíme branku."

18.09.2022, 10:15 / 7. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 50. Bastin z pen. ČK: 0:1 (73. Lima). ŽK: 2:3. Rozhodčí: Matějka z Trutnova (Tryzna, Klečka). Delegát: Koňák z Jičína.