2 0
(1:0)
Team logo MOS

Vybojovaná výhra juniorky nad Mostem

Pardubická juniorka v sobotu dopoledne Pod Vinicí přivítala poslední celek tabulky z Mostu. Utkání však nebylo tak jednoduché, jak se mohlo z postavení týmů v tabulce zdát. Domácí ale zápas zvládli a po dvou porážkách si připsali důležitou tříbodovou výhru.

Domácí začali tlakem a zdálo se, že gól v brance soupeře doslova visel na vlásku. Jenže domácí slibné šance, včetně nastřeleného břevna Nanou, nevyužili a hra se opticky vyrovnala. V závěru první půle, ale pardubičtí přidali a výsledkem toho byla vstřelená branka Marešem, který střelou od tyče otevřel skóre - 1:0. Ve druhém poločase to byl boj, hosté hráli o vyrovnání a domácí celek jim to mnoha nepřesnostmi málem umožnil. Naštěstí gólman Šmíd byl mužem na svém místě. Až v závěru pak střídající Pandula opět střelou od tyče upravil na konečných 2:0!

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: "Jsem velmi rád, že jsme utkání zvládli. Škoda, že jsme v úvodu neproměnili tutovou šanci a následně dalších několik příležitostí zůstalo také nepotrestáno. Následně se hra vyrovnala, ale do poločasu jsme šli zaslouženě do vedení. Úvod druhého poločasu nám příliš nevyšel. Škoda, že jsme potvrzující branku nepřidali dříve. Mohlo být pro nás utkání daleko klidnější."

24.09.2022, 10:15 / 8. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 42. Mareš, 86. Pandula. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Šulcová z Čelákovic (Bohata, Šůma). Delegát: Reinberg ze Sezemic.