(1:1)
Team logo PCE
Muži A

V Jablonci jsme vedli, ale domácí vývoj otočili

První utkání druhé poloviny základní části FORTUNA:LIGY sice pardubický tým dobře rozehrál, dostal se do vedení, ale domácí zápas otočili a Pardubáci se bohužel vracejí bez bodového zisku.

V mrazivém počasí měl pardubický tým velmi dobrý vstup do zápasu. Ve 13. minutě rozehrál Hlavatý rohový kop po zemi, míč nastřelil před branku Daněk a Zlatohlávek se skvěle zorientoval – 0:1. Na těžkém terénu se hrál bojovný zápas, několika tvrdým zákrokům musel čelit Michal Hlavatý. Jablonečtí měli náznaky šancí, daleko větší ale byla příležitost Kryštofa Daňka, který ji ale nedokázal po půlhodině hry využít. Neujala se ani dorážka Patráka.

V poslední třetině první půle se ale pardubický tým dostal pod tlak, když opakovaně nedokázal udržet míč a vzdálit ho od vlastní branky. Ve 37. minutě centroval domácí Černák, následně prodloužil míč hlavou do sítě Kratochvíl - 1:1. Mnoho vzruchu přinesl závěr první půle. Nejprve domácí trefili břevno Budinského branky a v nastaveném čase dostali Pardubáci možnost dostat se do vedení z pokutového kopu. Jenže Daněk na Hanuše nevyzrál a tak poločas skončil 1:1.

V 50. minutě dopravil míč do sítě hostů Hurtado, sudí však gól neuznali. Jablonec byl v té fázi zápasu nebezpečnější, Budinský musel několikrát zasahovat a držel svůj tým ve hře. V 72. minutě vytáhl další skvělý zákrok, proti Černákovi, ale to už se schylovalo k rozhodující situaci zápasu. V 75. minutě Budinský vytáhl dva slepené zákroky, které zabránily nejhoršímu, ale nakonec přece jen Kratochvíl dotlačil míč do sítě a vstřelil svůj druhý gól v utkání – 2:1.

V závěru ještě Pardubice několikrát střídaly, přešly na hru s dvěma útočníky, ale ani tak domácí nedostali do úzkých. Naopak byl to znovu Budinský, kdo několika zásahy nedovolil domácím navýšit skóre. Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY tak skončilo těsným vítězstvím Severočechů.

26.11.2023, 15:00 / 16. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 37. Kratochvíl (Černák), 75. Kratochvíl – 12. Zlatohlávek (Daněk). ŽK: 1:3 (Hurtado – Patrák, Ortíz, Solil). Rozhodčí: Volek – Paták, Dohnálek. Držení míče: 51 % : 49 %. Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:24.