0 2
(0:0)
Team logo ZIZ

Béčko nestačilo na Viktorii Žižkov, na Vinici prohrálo 0:2

Rezerva Pardubic v neděli vyzvala vedoucí tým ČFL skupiny B, jenže za slunečného počasí na stadionu Pod Vinicí nestačili svěřenci trenéra Pavla Němečka na Viktorii Žižkov a prohráli 0:2. Rezervnímu týmu tak po 12. kole patří 13. místo v tabulce.

První poločas nenabídl z hlediska fotbalovosti nic zajímavého. Za zmínku stojí šance hostí, kdy pardubický brankář konečky prstů vyškrábl hlavičkový pokus na rohový kop. V závěru poločasu zahrozili hosté podruhé. Řezáč ale v předbrankovém prostoru nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Hned na začátku druhé půle se Žižkov ujal vedení. Ve 49. minutě se po rohovém kopu prosadil Radek Voltr. O 7 minut později mohli být hosté ještě spokojenější. Druhým gólem v utkání uklidnil početnou ekipu žižkovských fanoušků Radek Voltr. Jedna z mála šancí na úspěch Pardubáků přišla ke konci zápasu, kdy Nana tváří v tvář žižkovskému gólmanovi neuspěl. V závěru utkání měli žižkovští ještě dvě příležitosti. Ani jednu však nedokázali přetavit v branku, a z Pardubic si tak odváží vítězství 2:0.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: „Čekal nás velmi kvalitní soupeř, protože Žižkov má hodně zkušené hráče. Dnes jsme hráli hodně bez balónu. Škoda, že jsme v některých situacích nebyli v přechodové fázi efektivnější a nevyvarovali jsme se ale zbytečných ztrát. Musím však kluky pochválit, že dnešní zápas odmakali. Viktorka byla dnes kvalitnější v práci s míčem, hráči o sobě dobře věděli, což rozhodlo.“

23.10.2022, 10:15 / 12. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 49. a 56. Voltr. ŽK: 2:0 (Hrnčíř, Šimek). Rozhodčí: Ježek – Rychtár, Beneš. Delegát: Baťa z Luže.