1 1
(1:0)
Team logo PCB

Bod "béčku" vystřelil Brdička

B-tým o víkendu po čtyřech zápasech konečně bodoval! V Kolíně sice dlouho prohrával, v závěru se o remízu ale postaral pardubický Brdička.

Utkání, které muselo bavit gólově načal hostující Sedláček, který po přihrávce Mareše z pravé strany dopravil míč za záda brankáře Tůmy. Všemu ale předcházel ofsajd, a tak se na úvodní branku muselo čekat do 27. minuty. To se po dlouhém autovém vhazování dostal míč až na kopačku domácího Dominika VESELÉHO, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Šmída - 1:0.

Ve druhé polovině utkání to s naším B-týmem nevypadalo vůbec dobře. V 62. minutě hry totiž druhou žlutou kartu viděl Pandula, který se tak musel poroučet do šaten. Kolínští mohli deset minut před koncem hry ztvrdit své vítězství. Vondráčkovu ránu z prostřed šestnáctky vyškrábl hostující gólman na roh. A tak to byli Pardubáci, kteří se prosadili. První centr z rohového kopu domácí odvrátili, odražený míč se ale dostal na pravou stranu hřiště k Filipu BRDIČKOVI, jehož překvapivý oblouček na vzdálenější tyč zapadl do brány - 1:1.

Do konce zápasu se už diváci gólu nedočkali, a proto se oba týmy rozešli smírně po remíze 1:1.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Velmi nás mrzí, že jsme v utkání prohrávali. Ovšem na týmu bylo cítit, že v tomto zápase chce bodovat. Škoda situace, kdy jsme šli sami na brankáře a neskončilo to brankou. Měli jsme skvělý vstup do druhého poločasu. Komplikace pak pro nás byla červená karta. Ale na druhou stranu si kluci ještě více hrábli a makali. Odměnou jim za to bylo vyrovnání."

04.11.2023, 10:30 / 14. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 27. Veselý – 83. Brdička. Červené karty: 62. Pandula. Žluté karty: 19. Čapek (KOL), 43. Soběslav (KOL), 66. Jaroš (KOL) – 38. a 62. Pandula (PCB). Rozhodčí: Nenadál – Fojtík, Klír.