1 1
(1:0)
Team logo ZIV

Na závěr podzimu remíza v derby

V posledním podzimním kole přivítala pardubická rezerva v okresním derby Sokol Živanice, které v loňské sezoně vyhrály oba zápasy. Tento fakt domácí chtěli a potřebovali změnit, aby nepřezimovali na předposledním místě. Vyrovnané utkání nakonec skončilo remízou 1:1, když úvodní branku vstřelil Patrák a za hosty srovnal Nikodem. Jen pro zajímavost to bylo první utkání pro bývalého trenéra Pardubic Jiřího Krejčího proti Pardubicím na lavičce soupeře.

Na výborně připraveném hřišti Pod Vinicí začali lépe domácí, ale jako první zahrozili hosté, když v 10. minutě po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad Spěvák. Za tři minuty však udeřilo na druhé straně, kdy se po centru zprava dostal odražený míč k Patrákovi, jenž ho zblízka poslal nechytatelně do branky - 1:0. V 17. minutě podnikli rychlou akci živaničtí, kdy Holec našel před brankou Kopeckého, který ve vyložené šanci přestřelil branku Šmída. Ve zbytku první půle se již žádná vyložená šance nezrodila.

Do druhé půli šli domácí s cílem co nejdříve zvýšit stav, ale opak byl pravdou, když v 53. minutě zbytečně na půli ztratil míč Jarkovský, hosté poslali rychlý pas na pravé křídlo, odkud nahrál míč před branku Holec, ten se odrazil od Kopeckého k Nikodemovi, jenž prostřelil po zemi Šmída - 1:1. V 60. minutě se po rohu dostal odražený míč na vápno k Matouškovi, ale jeho dělovku doprostřed branky vyrazil Zíma nad branku. Naopak v 67. minutě po rohu hostů nebezpečně hlavičkoval Vobejda, ale pokus zmařil Šmíd. Hned za minutu na druhé straně neplatil pro ofsajd gól Miláčka. V nastavení měl ještě šanci Míšek, ale Zíma hosty podržel.

Derby tak skončilo remízou a domácí celek si připsal teprve třetí bod v domácím prostředí v podzimní části... Do jara je nutné tristní domácí bilanci 0 - 3 - 4, se skórem 10:18, výrazně zlepšit. Celkové 13. místo po polovině soutěže se ziskem 13 bodů, při skóre 22:31 je také za očekáváním...

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Celkově musím konstatovat, že remíza v utkání je spravedlivá. My jsme měli opticky více ze hry, hlavně v závěru, ale soupeř měl více vyložených brankových příležitostí. Byl to poslední zápas podzimu, bylo to derby a ani jeden tým v tomto utkání nechtěl prohrát. Máme na čem pracovat a určitě se chceme posouvat dál. "

12.11.2023, 10:15 / 15. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 13. Patrák - 53. Nikodem.

ŽK: 0:3 (Svoboda, Vobejda, Zvěřina).

Rozhodčí: Kolátor z Ústí nad Labem (Baum, Pašek).

Delegát: Mareš z Vlašimi.