1 2
(0:0)
Team logo PCB

Béčko veze výhru z Jablonce po gólu v poslední minutě

Druhé jarní kolo na umělé trávě v Břízkách připomínalo spíše utkání Zimní ligy. Zasněžené hřiště však domácí připravili v rámci možností i při využití čerpání čekací doby. Ve druhé půli šli hosté do vedení po střele Limy, domácí vyrovnali, aby v závěru o cenné výhře pardubické rezervy rozhodl dorostenec Jan Novák!

Zápas se hrál za hustého sněžení a nepříjemném větru, ale pardubičtí za které nastoupil na hodinu i kapitán áčka Jan Jeřábek, se s tím vyrovnali. První půle přinesla spíše boj s minimem šancí. Na začátku druhého poločasu se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Lima - 0:1. Chvíli poté šel Miláček sám na branku, ale zakončil slabě. V 73. minutě domácí vyrovnali, když se po centru Diviše hlavou přesně trefil Podzimek - 1:1. Poté byly orazítkovány míčem obě brankové konstrukce, ale stav se neměnil. Když se už zdálo, že utkání spěje k remíze, tak ve třetí minutě rozhodl střídající Novák o výhře Pardubic B v poměru 1:2!

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: „Utkání začalo o něco později, protože se z hřiště odklízel sníh a tak nebylo úplně jednoduché naladit hráče v rozcvičce na začátek zápasu. Ale kluci to zvládli skvěle a celé utkání jsme měli herně pod kontrolou. Dobře jsme se přizpůsobili horšímu terénu a nechybovali jsme. V závěru utkání jsme si vytvořili takový malý tlak a v nastavení nám to tam spadlo.“

11.03.2023, 10:15 / 17. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 73. Podzimek - 48. Lima, 90.(+3) Novák. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Nedvěd z Chomutova (Míč, Martínek). Delegát: Prislupský z Mělníka.