(0:2)
Team logo PCB
Muži B

Skvělá výhra juniorky v Teplicích

Na velký pátek zajížděla pardubická juniorka do Teplic. Na umělé trávě na Stínadlech se hostům zadařilo a připsali si za další jarní venkovní výhru cenné tři body. Střelci zápasu byli dvakrát Brdička a jednou Šimek s Novákem. Jarní neporazitelnost tak pokračuje.

První branka padla ve 14. minutě, kdy po špatném odkopu Muchy sehráli hosté přesnou kombinaci, na jejímž konci byla gólová střela Brdičky - 0:1. Ve 33. minutě byl po další akci hostů se dostal odražený míč k Šimkovi a ten ho zblízka uklidil do branky - 0:2.

Ve druhé půli hosté hned šest minut po po přestávce přidali třetí gól opět z kopačky Brdičky - 0:3. Poté udržovali jasné vedení, domácí celek se k ohrožení Šmída nedostával a deset minut před koncem ještě uzavřel skóre na konečných 0:4 Novák.

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice): Musím konstatovat, že toto utkání bylo z naší strany jednoznačně nejkvalitnější za poslední období. Vzadu jsme byli dobře organizovaní a soupeře jsme do ničeho nepustili. Od soupeře létalo do pokutového území hodně míčů, se kterými si bez problémů poradil brankář Šmíd. Směrem dopředu pak byla každá naše příležitost nebezpečná. Velmi si cením naší produktivity v zakončení a byli jsme kvalitní i po herní stránce. Kluci za tento zápas zaslouží jednoznačně pochvalu.

07.04.2023, 16:30 / 21. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 14. a 51. Brdička, 33. Šimek a 79. Novák. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Vít z Jičína (Tryzna, Vitvar). Delegát: Poppr z České Lípy.